Glädje i att tävla i lagserier!
FOTO: Minnas foto & design

Höstens serier 2018

Nedanstående serier planeras i Dalarna under hösten.
Sista ordinarie anmälningsdag är den 25 juni 2018. Anmäl genom att maila till distrikt@dalarna.ridsport.se med uppgifter om lagledare med kontaktuppgifter (mail och mobil). Lagavgiften faktureras anmälande klubb och är 1450:-/lag för dressyr och 1600:-/lag för hoppning. Anmälan efter ordinarie anmälningstids utgång i mån av plats till 1,5 ggr avgiften.

För detaljerade regler se respektive gren till vänster, ex Dressyr - ponny 

Arrangörer serier 2018

Anmälda lag och lagledare 

Följ resultaten i höstens serier här

Höstens serier och omgångar 

Ponnyallsvenskan (PAS) div II dressyr - Nytt sedan2016 - Alla omgångar rids i LB:1
Det planeras för en zon
Omg 1 26/8 Malung-Sälens Ridklubb, omg 2 30/9 Hedemorabygdens RK, 27/10 Mora RK

Anmälda lag:
Falu Ryttarsällskap - lagledare
Orsa Ridklubb - lagledare Linnea Ohlsson
Gagnefs Ridklubb - lagledare Elin Persson
Åsebo Ridsällskap - lagledare
Falu Ridklubb - lagledare Carina Sandmark
Malung-Sälens Ridklubb - lagledare Camilla Haga (efteranmäld)

Ponnyallsvenskan (PAS) div II hoppning - 

Nytt sedan 2016 - Omg 1-2 rids i LC, omg 3 rids i LC+, ingen uppdelning i A- och B-final.

Anmälda lag:

Norra zonen.
Omg 1 25/8 Vansbro RS, omg 2 29/9 Gagnefs RK, omg 3 14/10 Falu RS

Borlänge Ryttarsällskap - lagledare Louise Johansson
Orsa Ridklubb - lagledare Therese Kax
Gagnefs Ridklubb - lagledare Emma-Lotta Baggens
Falu Ridklubb - lagledare Carina Sandmark
Svärdsjö Ridklubb - lagledare 

Södra zonen:

Omg 1 26/8 Folkärna RS omg 2 8/9 Säterbygdens RK, omg 3 21/10 Åsebo RS
Hedemorabygdens Ridklubb - lagledare Marie Strömberg
Åsebo Ridsällskap lag 1 - lagledare
Åsebo Ridsällskap lag 2 - lagledare
Storbyns Ryttare - lagledare Elsa Ekman
Säterbygdens Ridklubb - lagledare Ylva Falkeström
Rommeheds Stallklubb - lagledare Tina Larsson (efteranmält)
Folkärna Ridsällskap - lagledare Susanne Lundh (efteranmält)

Ridsportallsvenskan div II hoppning 

Omg 1 26/8 Vansbro RS, omg 2 6/10 Svärdsjö RK omg 3 20/10 Åsebo RS

Anmälda lag:
Mora Ridklubb - lagledare
Gagnefs Ridklubb - lagledare Åsa Lindberg
Vansbro Ryttarsällskap - lagledare Emilia Frimodig
Ilbäckens Ryttarföreningen - lagledare Lina Engman
Åsebo Ridsällskap - lagledare
Svärdsjö Ridklubb - lagledare 
Storbyns Ryttare - lagledare Elsa Ekman

Dressyrallsvenskan div II 

Omg 1 12/8 Insjöns RK, omg 2 2/9 Säterbygdens RK, omg 3 7/10 Gagnefs RK

Anmälda lag:
Mora Ridklubb - lagledare 
Orsa Ridklubb - lagledare Jennie Kriga
Avesta Ridklubb - lagledare Johanna Ruist
Gagnefs Ridklubb - lagledare Helene Nilsson
Vansbro Ryttarsällskap - lagledare Jenny Lissjanis
Hedemorabygdens Ridklubb - lagledare Marie Strömberg
Åsebo Ridsällskap - lagledare
Falu Ridklubb - lagledare Åke Persson
Svärdsjö Ridklubb - lagledare 

Lycka till!


Senast uppdaterad: 2018-09-04
DN

Distriktsnytt

Prenumerera på Distriktsnytt i Dalarna!

Läs mer

Sponsorer

Annons