Aktivitetskalender 2017

tivitetskalender för Göteborg & Bohusläns Ridsportförbund 2017

    Datum   Namn Plats Inbjudan Deltagare Ansvarig
    Januari            
      12   Styrelsemöte        
     14-15  

Ungdomsledarkurs steg 2

Kviberg Serneke Arena      
      22   Matchmaking Agria Kunskaps boost        
      22   Ungdomsdag  Flyinge      
      23   Ryttarutveckling nivå 2 Arken Hotell Art Garden Spa     Anette Graf
                 
    Februari            
      2   Tävlingsfunktionärskurs inriktning dressyr        
      4   Fortbildning Hoppdomare/Överdomare  Arken     Annika Pihl
      5   Fortbildning grönt kort handläggare  Arken     Annika Pihl
      8
Skrivarkurs domarsekreterare Kansliet Gbg     Linda Eriksson
    11-12   Rep kurs Banbyggare        
     13   Ryttarutveckling nivå 2       Maria Sundin
     20   Clinic med Mads Hendeliowitz Gfrk      
                 
    Mars            
     4-5  

Ungdomsledarkurs steg 3

 Arken      
      6   Fortbildning tränare Stenungsunds Rk     Marie Torwald o Elisabet Lundholm
     23  

 

 Stora Höga Arena      
     29   Årsmöte distriktet  Stenungsbaden      
                 
     April            
      3    Ryttarutveckling  Hotell Arken      Maria Sundin
     27    TS möte  Torslanda Rk      
                 
     Maj            
     13   Förbundsstämma Strömsholm      
   

 

           
 

 

 

 15

  TDB /Equipe kurs Clarebergs RK      
   

 22

  TDB/Equipe kurs Clarebergs Rk      
     29    TS möte Torslanda      
     30    Regionmöte TS  Centralen      
                 
     Juni            
    1   Ryttarutveckling uppsuttet Kållered     Maria Sundin
     19   Möte utb.sekt  Bulycke Rf      
     19   Styrelsemöte  Bulycke Rf      
     29   TS möte        
                 
    Juli            
                 
    Augusti  

 

       
    17   TS möte        
    21-27   EM        
                 
    September            
      18   Tävlingsfunktionärskurs  Clareberg      
   
 

     
    13   Styrelsemöte        
    25   Ridbanans underlag Krs, Veneröd      
                 
    Okt            
   

15

  Bo Jenå   / INSTÄLLD        
   

 19

  Stormöte tävling, föreläsning med Anette Graf  Stenungsbaden      
     25    Styrelsemöte        
   

29-30

sönd em o månd fm

  Fortbildning ridlärare/tränare

 Arken

Clareberg

    Traudi Björling
                 
    Nov            
    7   Politikerträff Storås Rk      
    18   Ordförande/styrelse/verksamhetschefs konferens  Stenungsbaden      
    18-19   ULK steg 1  Serneke     M Görloff
    19   Domarkurs       Britt Hammar
    20   Hästens hållbarhet Clareberg     Karl Heimdahl o Sara Almén samt Mia Johnsen
    27   Styrelsemöte        
        Basutbildning        

Senast uppdaterad: 2017-10-13

Sponsorer

Annons