Landslag fälttävlan 2019

Unga ryttare, juniorer och ponny finns längre ner på sidan

Spetstrupp 2019

Sara Algotsson
född: 1974, hemort: Warendorf, Tyskland, klubb: Ridklubben Udden

Hanna Berg  
född: 1987, hemort: Färlöv, klubb: Vinslövs Ryttarförening

Anna Freskgård 
född 1987, hemort: Tystberga, klubb: Strömsholms Ridsportförening

Malin Josefsson
född: 1988, hemort: Uppsala, klubb: Gärds Ryttarförening

Niklas Lindbäck 
född: 2 mars 1974, hemort: Munka-Ljungby, klubb: Flyinge Hästsportklubb

Ludwig Svennerstål
född: 1990, hemort: Badgerstown, Wiltshire, Storbritannien

Louise Svensson Jähde
född: 1990, hemort: Lindewitt, Tyskland, klubb: Tågarpsortens Ryttarförening

Christoffer Forsberg 
född:1991, hemort: Oss, Nederländerna, klubb: Tidaholmsbygdens Hästklubb

Therese Viklund
född: 1987, hemort: Genarp, klubb: Flyinge Hästsportklubb

Utmanartrupp

Ebba Adnervik
född: 1996, hemort: Båstad, klubb: Dagstorpsortens Ryttarförening

Linda Algotsson
född: 1972, hemort Läckeby, klubb: Ridklubben Udden

Jonna Britse
född: 1991, hemort Halmstad, klubb: Hermanstorp Kör o Ridklubb

Sandra Gustafsson
född: 1988, hemort Kullavik, klubb: Hermanstorp Kör o Ridklubb

Pontus Hugosson
född: 1990, hemort: Kungsbacka, klubb: Kungsbacka Ridklubb

Niklas Jonsson
född: 1979, hemort: Malmö, klubb: Stävie Ryttarförening

Johan Lundin
född: 1968, hemort: Sennan, klubb: Livdragonernas Ridsportförening/K1

Philippa Magnusson
född: 1979, hemort: Eringsboda, klubb: Rid o Körsällskapet Sporren

Anna Nilsson
Född: 1962, hemort: Annelöv, klubb: Tågarpsortens Ryttarförening

Malin Petersen
Född: 1981 , hemort: Wees, Tyskland, klubb: Gotlands Lantliga Ryttarförening

 

Young riders 2019

Spetstrupp
Sofia Andersson, Kvänum
Lina Forsberg, Halmstad
Sofia Sjöborg, Tyskland
Vendela Eriksdotter Rubin, Långås

Utmanartrupp
Amanda Berglund, Vallentuna
Selma Hammarström, Höllviken
Saga Suovanen, Svartsjö

Juniorer 2019

Spetstrupp
Alice Andersen, Flyinge
Amanda Andersson, Morup
Elvira Rosenberg, Kungsbacka
Amanda Sternberg, Nynäshamn

Utmanartrupp
Judith Engelsson, Falkenberg
Tindra Ingemansson, Sjöbo
Tuva Rosencrantz, Svartsjö
Anna Svane, Västerås
Engla Westerberg, Upplands Väsby

Ponny 2019

Utmanargrupp
Ellen Skogström, Lammhult
Nicole Palm, Halmstad
Klara Johnsson, Tungelsta
Julia Lidbäck, Eslöv
Wilma Nyhlén, Tranås
Filippa Nöjd, Storvik
Julia Andersson, Morup


Senast uppdaterad: 2018-11-02

Huvudsponsor

Förbundssponsorer

Sponsorer

Hotellpartner

Medlemstidning

Annons