Landslag sportkörning 2019

Generella kriterier landslag körning 2019

Seniorlandslag

Seniorlandslagskriterier 2019

Fyrspann häst
Axel Olin
f 1985, hemort: Kristianstad, klubb: Trunnerups Ryttarförening  

Fredrik Persson
f 1973, hemort: Flyinge, klubb: Flyinge Hästsportklubb

Par häst
Camilla Ahlberg
f 1972, hemort: Högsäter, klubb: Trollhättans Fältrittklubb

Eva Ottosson
född: 1966, hemort: Oskarshamn, klubb: Oskarshamns Ridklubb

 

Enbet häst
Annette Jönsson
f 1966, hemort: Blentarp, klubb: Skånska Körsällskapet

Camilla Lind 
f 1973, hemort: Ljungbyhed, klubb: Åsbo Ryttarförening

Catharina Eneroth 
f 1966, hemort: Vinslöv, klubb: Vinslövs Ryttarförening

Johan Herner
f 1987, hemort: Klippan, klubb: Krika Hästsportförening

Karin Söderqvist
född: 1970, hemort: Molkom, klubb: Lilleruds Hästsportklubb

Linnea Kristiansen
född 1999, hemort: Huskvarna, klubb: Jönköpings Fältrittklubb

Susanne Ankermark
f 1970, hemort: Linderöd, klubb: Vinslövs Ryttarförening

Thomas Sjöberg
f 1965, hemort: Brastad, klubb: Lysekils Ryttarförening

Par ponny
Gunlög Frost
f 1945, hemort: Vellinge, klubb: Skånska Körsällskapet

Marika Strömberg   
f 1968, hemort: Havdhem, klubb: Hemseortens Rid- och Körklubb

Enbet ponny
Anna Racking
född: 1986, hemort: Backaryd, klubb: Mörrums Ryttarförening

Emma Gustavsson
f 1993, hemort: Linderöd, klubb: Vinslövs Ryttarförening

Linda Wigren
f 1994, hemort: Asarum, klubb: Olofströms Ridklubb

Ungdomslandslag

Ungdomslandslagskriterier 2019

Andreas Sjöberg (Junior)
född: 2003, hemort: Brastad, klubb: Lysekils Ryttarförening

Elise Strauss (Junior)
född 2003, hemort Göteborg, klubb: Göteborg Horse & Carriage Club  

Elina Johansson (junior)
f 2003, hemort: Lycksele, klubb: Lappmarksryttarna

Felix Strauss (junior)
f 2004, hemort: Göteborg, klubb: Göteborgs Horse & Carrige Club

Markus Clasén (young driver)
född 1998, hemort. Torslanda, klubb: Göteborg Horse & Carriage Club  

Natalie Hellberg (junior)
f 2004, hemort: Staffanstorp, klubb: Dalby Ryttarförening

Oliver Sternhag, (Junior)
f 2003, hemort: Havdhem, klubb: Hoburgs Ridklubb

Sofie Strauss (children)
f 2006, hemort: Göteborg, klubb: Göteborg Horse & Carriage Club 

Sanna Manfredsson (junior)
f 2003, hemort: Oskarström, klubb: Laholms Ryttarförening

 

Paralandslag 

Paralandslagskriterier 2019

Christina Aronsson
f 1962, hemort: Laholm, klubb: Laholms Ryttarförening, grad 2

Christina Hellgren
f 1961, hemort: Norsjö, klubb: Lappmarksryttarna, grad 2

Eva Lindström
f 1958, hemort: Kusmark, klubb: Villvattnets Körsällskap, Grad 1

 



Senast uppdaterad: 2019-02-11

Huvudsponsor

Förbundssponsorer

Sponsorer

Hotellpartner

Samarbetspartner

Annons