Landslag körning 2018

Fyrspann häst spetsgrupp
Johan Dengg
f 1971, hemort: Gnesta, klubb: Hästhusets Kusk- och Ryttarförening  

Axel Olin
f 1985, hemort: Kristianstad, klubb: Trunnerups Ryttarförening  

Fredrik Persson
f 1973, hemort: Flyinge, klubb: Flyinge Hästsportklubb

Par häst spetsgrupp

Par häst utmanare
Camilla Ahlberg
född: 1972, hemort: Högsäter, klubb: Eds Ryttarsällskap

Yngve Käll
född: 1950, hemort: Götene, klubb: Kinnekulle Hästsportklubb

Eva Ottosson
född: 1966, hemort: Oskarshamn, klubb: Oskarshamns Ridklubb

Enbet häst spetsgrupp
Lena Elander
född: 1969, hemort: Odensbacken, klubb: Salaortens Ryttarförening

Karin Söderqvist
född: 1970, hemort: Molkom, klubb: Lilleruds Hästsportklubb

Enbet häst utmanare
Catharina Eneroth
f 1966, hemort: Vinslöv, klubb: Vinslövs Ryttarförening

Maria Henriksson
f 1978, baserad i Norge, klubb: Salaortens Ryttarförening

Camilla Lind
f 1973, hemort: Ljungbyhed, klubb: Åsbo Ryttarförening

Par ponny  spetsgrupp

Par ponny utmanargrupp
Maria Johansson
född: 1972, hemort: Havdhem, klubb: Hoburgs Ridklubb

Ewa Nowén
född: 1969, hemort: Tungelsta, klubb: Stockholms Körsällskap  

Enbet ponny spetsgrupp
Linnea Kristiansen
född 1999, hemort: Huskvarna, klubb: Jönköpings Fältrittklubb

Karin Söderqvist
född: 1970, hemort: Molkom, klubb: Lilleruds Hästsportklubb

Enbet ponny utmanare

Anna Racking
född: 1986, hemort: Backaryd, klubb: Rid o Körsällskapet Sporren  

Ungdomslandslag 2018

Spetsgrupp
Linnea Kristiansen (young driver)
född 1999, hemort: Huskvarna, klubb: Jönköpings Fältrittklubb

Elise Strauss (Junior)
född 2003, hemort Göteborg, klubb: Göteborg Horse & Carriage Club  

Andreas Sjöberg (Junior)
född: 2003, hemort: Brastad, klubb: Lysekils Ryttarförening

Utmanare
Markus Clasén (young driver)
född 1998, hemort. Torslanda, klubb: Göteborg Horse & Carriage Club  

Wilma Lövgren, (young driver)
f 2000, hemort: Skara, klubb: Skogsborgs Rid- och Körklubb

Oliver Sternhag, (Junior)
f 2003, hemort: Havdhem, klubb: Hoburgs Ridklubb

Landslag för kuskar med funktionsnedsättning 2018

Spetsgrupp

Utmanare

Arne Bjurling
f 1956, hemort: Läckeby, klubb: Oskarshamns Ridklubb  

Michaela Holmberg
f 1988, hemort: Sparreholm, klubb: Eskilstunaortens Ryttarförening

Eva Lindström
f 1958, hemort: Kusmark, klubb: Kågedalens Ryttarförening

Marie Ågren
f 1967, hemort: Romakloster, klubb: Stenkyrkaortens Ridklubb


Senast uppdaterad: 2018-01-09

Huvudsponsor

Förbundssponsorer

Sponsorer

Hotellpartner

Medlemstidning

Annons