Anmälda lag Våren 2018

2018-02-06

Vi saknar fortfarande några arrangörer

 

Bohuscupen Hoppning häst 25 mars

Div 1 Hoppning Ponny 5 maj

Anmälda lag Div 1 och Bohuscupen 2018

       
                   
Bohuscupen Dressyr Ponny            
                   
Grupp 1         Grupp 2      
Billdals RK   1     Kongahälla RS 1    
Bulycke RF   1     Lysekils RF 1    
Stall Adams RF   1     Orust RK 1    
Spekeröds RK   1     Skaftö RF 1    
Torslanda RK   1     Stora Höga RK 1    
Årekärrs RK   1     Valsängs RF 1    
    6         6    
                   
Omg.1 15 april Billdals RK            
Omg. 2 22 april Torslanda RK   Omg.1 15 april Kongahälla RS
Final 20 maj Valsängs RF   Omg. 2 22 april Kongahälla RS
                   
                   
Bohuscupen Hoppning Ponny             
                   
Grupp 1         Grupp 2      
Billdals RK   2     Lysekils RF 1    
Bulycke RF   1     Orust RK 1    
Hålta IK   1     Sotenäs FRK 1    
Hällingsjö RF   1     Stenungsunds HRF 1    
Kongahälla RS   1     Strömstad RK 1    
Kungälvs HSK   1     Tanums RK 1    
Partille RK   2     Tjörns RK 1    
Stall Adam   1     Uddevalla RF 1    
Stora Höga RK   1     Valsängs RF 2    
Årekärrs RK   1     Västkustens HRF 1    
    12         11    
                   
Omg. 1 8 april Kungälvs HSK   Omg. 1 8 april Tanums RK
Omg. 2 6 maj Bulycke RF   Omg. 2 6 maj Uddevalla RF
Final 3 juni Strömstads RK            
                   
                   
                   
                   
                   
                   
Bohuscupen Dressyr Häst               
          Grupp 2      
Grupp 1         Ljungskile RK 1    
Alleby RK   1     Munkedals RK 1    
Billdals RK   1     Orust RK 1    
Bulycke RF   1     Sotenäs FRK 1    
Gunnesby HSK   1     Spekeröds RK 1    
Göteborgs FRK   1     Stora Höga RK 1    
Göteborgs HSK   1     Tanums RK 1    
Hällingsjö RF   1     Valsängs RF 1    
Partille RK   1         8    
Stall Adams RF   1              
    9              
          Omg.1 2 april Tanums RK
Omg.1 30 mars Hällingsjö RF   Omg. 2 29 april Stora Höga RK
Omg. 2 29 april Askims FRK            
Final 27 maj Munkedals RK            
                   
          Div. I Dressyr Häst    
Bohuscupen Hoppning Häst            
          Bulycke RF 1    
Alleby RK   ?     Billdals RK 1    
Billdals RK   1     Göteborgs HSK 1    
Bulycke RF   1     Göteborgs FRK 1    
GFRK   1     Kungälvs HSK 1    
Göteborgs SRK   1     Spekeröds RK 2    
Kongahälla RS   1     Tjörns RK 1    
Kungälvs HSK   1         8    
Orust RK   1              
Partille RK   1     Omg.1 22 april Spekeröds RK
Spekeröds RK   1     Omg. 2 13 maj Alleby RK
Stall Adam   1     Final 27 maj Kungälvs HSK
Stenungsunds HRF   1              
Stora Höga RK   1              
Tanums RK   1              
Uddevalla RF   1     Div. I Hoppning Ponny    
    14              
          Billdals RK 2    
Omg. 1 25 mars VAKANT   Göteborgs HSK 1    
Omg. 2 15 april Tanums RK   Kållereds RF 2    
Final 13 maj Billdals RK   Stenungsunds HRF 1    
          Uddevalla RF 1    
          Göteborgs SRK 1    
Div. I Dressyr Ponny tillsammans med Hallands Ridsportförbund         8    
                   
Halland Equestrian     1            
Särö     1    Omg. 1 21 april Göteborgs Hsk 
Hermanstorp     1    Omg. 2 5 maj  VAKANT
Alleby RK     1    Final 2 juni Strömstad Rk
Billdals Rk     1  

Spekeröds Rk     1  


    7  

     
           
                   
Omg.1 15 april   Hermanstorp            
Omg.2 6 maj   Himledalens Rk            
Final 19 maj   Bulycke RF            

Sponsorer

Annons