Anmälda lag Våren 2018

2018-02-06

Uppdaterad 180324

Anmälda lag Div 1 och Bohuscupen 2018

       
                   
Bohuscupen Dressyr Ponny            
                   
Grupp 1         Grupp 2      
Billdals RK   1     Kongahälla RS 1    
Bulycke RF   1     Lysekils RF 1    
Stall Adams RF   1     Orust RK 1    
Spekeröds RK   1     Skaftö RF 1    
Torslanda RK   1     Stora Höga RK 1    
Årekärrs RK   1     Valsängs RF 1    
    6         6    
                   
Omg. 1 22 april Torslanda RK   Omg. 1 15 april Kongahälla RS
Omg. 2 20 maj Valsängs RF   Omg. 2 22 april Kongahälla RS
Final 10 juni Billdals Rk  

                   
                   
Bohuscupen Hoppning Ponny             
                   
Grupp 1         Grupp 2      
Billdals RK   2     Lysekils RF 1    
Bulycke RF   1     Orust RK 1    
Hålta IK   1     Sotenäs FRK 1    
Hällingsjö RF   1     Stenungsunds HRF 1    
Kongahälla RS   1     Strömstad RK 1    
Kungälvs HSK   1     Tanums RK 1    
Partille RK   2     Tjörns RK 1    
Stall Adam   1     Uddevalla RF 2    
Stora Höga RK   1     Valsängs RF 2    
Årekärrs RK   1     Västkustens HRF 1    
    12         12    
                   
Omg. 1 8 april Kungälvs HSK   Omg. 1 8 april Tanums RK
Omg. 2 6 maj Bulycke RF   Omg. 2 6 maj Uddevalla RF
Final 3 juni Strömstads RK            
                   
                   
Bohuscupen Dressyr Häst               
         
     
Grupp 1         Grupp 2

   
Alleby RK   1     Ljungskile RK
1    
Billdals RK   1     Munkedals RK
1    
Bulycke RF   1     Orust RK
1    
Gunnesby HSK   1     Sotenäs FRK
1    
Göteborgs FRK   1     Spekeröds RK
1    
Göteborgs HSK   1     Stora Höga RK
1    
Hällingsjö RF   1     Tanums RK
1    
Partille RK   1     Valsängs RF  1
   
Stall Adams RF   1          8    
    9              
          Omg.1 2 april Tanums RK
Omg.1 30 mars Hällingsjö RF   Omg. 2 29 april Stora Höga RK
Omg. 2 29 april Askims FRK            
Final 27 maj Munkedals RK            
                   
          Div. I Dressyr Häst    
Bohuscupen Hoppning Häst            
          Billdals RK 1    
          Bulycke RF 1    
Billdals RK   1     Göteborgs HSK 1    
Bulycke RF   1     Göteborgs FRK 1    
GFRK   1     Kungälvs HSK 1    
Göteborgs SRK   1     Spekeröds RK 2    
Kungälvs HSK   1     Tjörns RK 1    
Orust RK   1         8    
Partille RK   1              
Spekeröds RK   1     Omg.1 22 april Spekeröds RK
Stall Adam   1     Omg. 2 13 maj Alleby RK
Stenungsunds HRF   1     Final 27 maj Kungälvs HSK
Stora Höga RK   1              
Storås RK   1              
Tanums RK   1              
   
             

  14     Div. I Hoppning Ponny    
                   
          Billdals RK 2    
Omg. 1 25 mars GFRK/GSRK   Göteborgs HSK 1    
Omg. 2 15 april Tanums RK   Kållereds RF 2    
Final 13 maj Billdals RK   Stenungsunds HRF 1    
          Uddevalla RF 1    
          Göteborgs SRK 1    
        8    
             
Div. I Dressyr Ponny tillsammans med Hallands Ridsportförbund     Omg. 1 21 april  Göteborgs Hsk 
           Omg. 2 5 maj  Uddevalla RF   
Halland Equestrian    1    Final 2 juni  Strömstad Rk   
Särö     1  

Hermanstorp     1  

Alleby RK     1    
Billdals Rk     1  

Spekeröds Rk     1  


    6  

                   
Omg.1 15 april   Hermanstorp            
Omg.2 6 maj   Himledalens Rk           
Final 19 maj   Bulycke RF            

Sponsorer

Annons