Anmälda lag Våren 2019

2019-02-19

.

Anmälda lag Div 1 och Bohuscupen 2019        
                   
Bohuscupen Dressyr Ponny            
                   
Grupp 1         Grupp 2      
Alleby RK   1     Lysekils RF 1    
Billdals RK   1     Orust RK 1    
Bulycke RF   1     Skaftö RF 1    
Kongahälla RS   1     Spekeröds RK 2    
Kungälvs HSK   1     Stora Höga RK 1    
Stall Adams RF   1     Valsängs RF 1    
Långeberga RK   1         7    
    7              
                   
Omg.1 28 april Kongahälla RS   Omg.1 28 april Orust RK  
Omg. 2 19 maj Kongahälla RS   Omg. 2 19 maj Valsängs RF
Final 9 juni Billdals RK            
                   
                   
Bohuscupen Hoppning Ponny             
                   
Grupp 1         Grupp 2      
Ale-Jennylunds RK 1     Lysekils RF 2    
Alleby RK   1     Skaftö RK
1
   
Billdals RK   2     Stenungsunds HRF
1
   
Bulycke RF   1     Stora Höga RK
2
   
Göteborgs FRK   2     Strömstad RK
2
   
Göteborgs HSK   1     Tanums RK
1
   
Hålta IK   1     Tjörns RK
1
   
Kongahälla RS   1     Uddevalla RF
2
   
Kungälvs HSK   2     Valsängs RF
2
   
Långeberga RK   1    
14
   
Spekeröds RK   2        
   
Stall Adams RF   1              
    16              
                   
Omg. 1 31 mars Kungälvs HSK   Omg. 1 31 mars Tanums RK
Omg. 2 5 maj Alleby RK   Omg. 2 5 maj Strömstads RK
Final 2 juni Tjörns RK            
                   
                   
                   
                   
Bohuscupen Dressyr Häst               
                   
Grupp 1         Grupp 2      
Alleby RK   1     Kungälvs HSK 1    
Askims FRK   1     Orust RK 1    
Billdals RK   1     Stall Adams RF

1

   
Göteborgs HSK
  1     Sotenäs FRK
1    
Hällingsjö RF
  1     Spekeröds RK
2    
Storås RK
  1     Stora Höga RK
1    
Partille RK
  1     Valsängs RF
1    

  7         8    
   
             
                   
Omg.1 14 april Partille RK   Omg.1 14 april Stora Höga RK
Omg. 2 12 maj Askims FRK   Omg. 2 12 maj Orust RK  
Final 6 juni Storås RK            
                   
                   
Bohuscupen Hoppning Häst   Div. I Dressyr Häst    
                   
Alleby RK   1     Billdals RK 1    
Billdals RK   1     Bulycke RF 1    
Kungälvs HSK
  1     Gunnesby HSK 1    
Lysekils RF
  1     Hällingsjö RF 1    
Spekeröds RK
  1     Kungälvs HSK 1    
Stall Adam
  1     Spekeröds RK 1    
Stora Höga RK
  1     Västkustens RS 1    
Storås RK
  1         7    
Tanums RK
  1              

  9     Omg.1 13 april Lysekils RF
   
    Omg. 2 4 maj Bulycke RF
          Final 25 maj Göteborgs HSK
Omg. 1 28 april Billdals RK            
Omg. 2 19 maj Stora Höga RK            
Final 16 juni Tanums RK            
                   
                   
Div. I Dressyr Ponny     Div. I Hoppning Ponny    
                   
Spekeröds RK     1
  Billdals RK 1    
Särö RF     1    Kungälvs HSK 1
 
Himledalens RK     1    Kållereds RF 2    
Stannums SRF     1    Spekeröds RK 1    
RK i Grästorp     1     5    

    5  

   
     
 
     
Omg. 1 14 april   Hermanstorp K&RK    Omg.1 4 maj
Strömstads RK
Omg.2 28 april   Alleby RK    Omg. 11 maj  Lysekils RF
 
Final 2 juni
  Alingsås RK Final 9 juni   Göteborgs HSK   

 
 

         

         

Sponsorer

Annons