Annons

    Hem / Aktuellt / Medlemsundersökning till våra föreningar

Medlemsundersökning till våra föreningar

Under september har en medlemsundersökning mejlats ut till alla våra föreningar. Det är viktigt för oss att så många som möjligt svarar.

Enkäten, som görs av undersökningsföretaget Novus, skickades ut i början av september och innehåller inte bara frågor om föreningens verksamhet och behov, utan även föreningens omdöme och nytta av förbundets verksamhet. 

Föreningens medskick är viktigare än någonsin för att stämma av vad ridsportens föreningar behöver och när vi ska göra verksamhetsplaner inför kommande år. Kanske  kommer vi se helt nya svar präglade av vår nya verklighet.

Era svar är viktiga, inte bara för den egna föreningen, utan för hela ridsporten! 

Vi ber er att svara på enkäten senast fredag 2 oktober.

Vid eventuella frågor om undersökningen, vänligen kontakta:
Mia Thun, Svenska Ridsportförbundet, This is a mailto link

Unga fälttävlansstjärnor lyste på Gärds

Kristianstad International Eventing på Gärds var bland annat tänkt som en extra kvalmöjlighet för fälttävlansungdomarna inför nästa års EM på Segersjö. Julia Andersson, 16 år från Falkenberg, tog chansen och red hem segern i den tvåstjärniga klassen.