Hem / Tävling / Distriktsmästerskap / Distriktsmästare 2019-2010

Distriktsmästare 2019-2010

DISTRIKSMÄSTARE 2019

Körning 

Guld - Cajsa Weibert - Zarcaan (groom Cia Weibert)
Silver - Maria Engblom Zetterström - Vahlkyria (groom Linda Olsson)
Brons - Nora Fällman - Paganini (groom Karin Jansson)

Fälttävlan senior

Guld - Christin Hall - Eclipse, Leksands Ridklubb
Silver - Wilma Eriksson - La Chantelle, Hedemorabygdens Ridklubb
Brons - Matilda Enberg - Cipri H, Leksands Ridklubb

Distans

Hoppning senior

Guld - Anna Stenberg - Cuori, Säterbygdens Ridklubb
Silver - Terese Jons - Casmerio, Borlänge Ryttarsällskap
Brons - Mariah Bengtsson - Cragar, Åsebo Ridsällskap

Hoppning young rider

Guld - Wilma Eriksson - La Chanquelle, Hedemorabygdens Ridklubb
Silver - Samuel Lindström - Carpe Diem, Borlänge Ryttarsällskap

Hoppning junior

Guld - Lisa Rosell - Peppermint Patty, Gagnefs Ridklubb
Silver - Tove Falkeström - Flower Rainbow, Säterbygdens Ridklubb
Brons - Anna Gisslén Wikström - Hayley BBS, Gagnefs Ridklubb

Hoppning ponny

B-ponny
Guld - Elsa Stjernsten - Faitful Bonus, Åsebo Ridsällskap
Silver - Svea Erikssson Ståbis - Vångsundas Paris, Storbyns Ryttare
Brons - Hedda Claesson - My Apache Warrior Boy, Åsebo Ridsällskap

C-ponny
Guld - Selma Kantoniemi - Munsboro Houdini The Second, Storbyns Ryttare
Silver - Minna Lindström - Norrhaga Simson, Borlänge Ryttarsällskap
Brons - Ebba Hagberg - Munsboro Colored I Am, Borlänge Ryttarsällskap

D-ponny
Guld - Meja Åhlberg - Devlsh Grey Fox, Gagnefs Ridklubb
Silver - Lina Westbom - Hejzan, Säterbygdens Ridklubb

Dressyr senior

Guld - Madelén Wass - Larkspur, Borlänge Ryttarsällskap
Silver - Emelie Henriksson - Carrier, Gagnefs Ridklubb
Brons - Jenny Åsenlund - Crostini, Svärdsjö Ridklubb

Dressyr ponny

B-ponny
Guld - Felicia Hjalmarsson - Stenbroåsens Carlos, Säterbygdens Ridklubb
Silver - Tora Halvarsson - Dahlåkras Kavaljer, Falu Ryttarsällskap
Brons - Elin Eriksson - Axells Sitting Bull, Bjursås RK

C-ponny
Guld - Elin Andersson - Aspelunds Swede, Svärdsjö Ridklubb
Silver - Engla Stenberg - Kokkedals Oberon, Säterbygdens Ridklubb
Brons - Lisa Backman - Sörbys Xero, Säterbygdens Ridklubb

D-ponny
Guld - Cordelia Haglund - Binette, Hedemorabygdens Ridklubb
Silver - Hanna Edlund - Crostini, Svärdsjö Ridklubb
Brons - Elin Andersson - Störtbäckens Divah, Svärdsjö Ridklubb

DISTRIKTSMÄSTARE 2018

Distans 

Guld - Marie De Jong-Saht Dakkar, Folkärna Ridsällskap

Fälttävlan senior

Guld - Therese Lindqvist - Luna, Leksands Ridklubb
Silver - Emma Engwall - Flisan, Hedemorabygdens Ridklubb
Brons - Emma Danielsson-Carina, Leksands Ridklubb

Hoppning senior

Guld - Anna Stenberg - Cuori, Borlänge Ryttarsällskap
Silver - Sara Grötting - Arrac, Mora Ridklubb
Brons - Samuel Lindström - Carpe Diem, Borlänge Ryttarsällskap

Hoppning young rider

Guld - Mathilda Sjööns - Cayman B, Orsa Ridklubb
Silver - Julia Johansson - Braveheart, Mora Ridklubb

Hoppning junior

Guld - Lisa Rosell - El Nino, Gagnefs Ridklubb
Silver - Ella Höglund - Farkan, Falu Ryttarsällskap
Brons - Agnes Olsson - Arrac, Mora Ridklubb

Hoppning ponny

B-ponny
Guld - Filippa Heldemar - Fantastic Fanny, Åsebo Ridsällskap
Silver - Hedda Claesson - My Apache Warrior Boy, Storbyns Ryttare
Brons - Elsa Stjernsten - Axner, Åsebo Ridsällskap

C-ponny
Guld - Towa Löwdin - Raindance, Åsebo Ridsällskap
Silver - Sabina Norgren - Hera, Åsebo Ridsällskap
Brons - Alva Bäckman - Filippa, Gagnefs Ridklubb

D-ponny
Guld - Lisa Rosell - Rhinströms Keen Katoomba, Gagnefs Ridklubb
Silver - Ängla Wegerstedt - Trendy Mirah, Gagnefs Ridklubb
Brons - Ebby Storm - Nougat PC, Gagnefs Ridklubb

Dressyr senior
Guld - Katharina Andersson - Brescia NM, Vansbro Ryttarsällskap
Silver - Helene Nilsson - Dunowa, Gagnefs Ridklubb
Brons - Sophia Westerloui, Aspeboda Ridklubb

C-ponny
Guld - Elin Andersson - Aspelunds Swede, Svärdsjö Ridklubb
Silver - Emma Gustafsson - Daisy 696, Borlänge Ryttarsällskap
Brons - Engla Stenberg - Kokkedals Oberon, Säterbygdens Ridklubb

D-ponny
Guld - Elin Andersson - Störtbäckens Divah, Svärdsjö Ridklubb
Silver - Sara Fredriksson - Önnarps Nemo, Borlänge Ryttarsällskap
Brons - Linn Storén - Phoenix, Gagnefs Ridklubb

DISTRIKTSMÄSTARE 2017

Körning
Guld -  Maria Nordqvist - Hvams Marte, Dala Kusksällskap
Silver - Nora Fällman - Paganini Elph, Falu Ryttarsällskap
Brons - Anna Stais - Elina, Dala Kusksällskap

Distans 
Guld - Madeleine Mathsson - Baltazar, Folkärna RS
Silver - Carina Svedberg - Hot Forza, Dalarnas DDRF

Fälttävlan ponny
Ej genomfört pga för få starter

Dressyr - senior häst
Guld - Hanna Ribjer - De Nice, Gagnefs RK
Silver - Anna Finn - Bones, Borlänge RS
Brons - Lena Eriksson - Fair Me, Bjursås RK

Dressyr - junior häst
Guld - Elsa Tidigs - Coco HS, Leksands RK
Silver - Lisa Semb - Donnerlynn, Falu RS
Brons - Hanna Lindblom - Queen Anne, Ludvika RK

Hoppning - senior häst
Guld - Teres Jons - Casmerio, Borlänge RS
Silver - Anna Stenberg - Cuori, Borlänge RS
Brons - Mariah Bengtsson - Byron Bay, Åsebo RS

Hoppning - young rider häst 
Guld - YLva Falkeström - Flower Rainbow, Säterbygdens RK
Silver - Lisa Lövedal - Country Boy JVH, Åsebo RS
Brons - Simona Sipäla Pettersson - Moondancer, Rommeheds SK

Hoppning - junior häst 
Guld - Linnea Grufman - Wirnanda, Borlänge RS
Silver - Michelle Cranning Hillgren, Ilbäckens RF
Brons - Samuel Lindström - Carpe Diem, Borlänge RS

Hoppning - ponny kat B
Guld - Filippa Heldemar - Miclas Cookie, Åsebo RS
Silver - Svea Eriksson Ståbi - Tullibards Midnight Beauty, Mora RK

Hoppning  - ponny kat C
Guld - Felizia Goodholm - Prins Charming, Borlänge RS
Silver - Linnea Stjernlöf - Chestnut Prince, Åsebo RS
Brons - Towa Lövdin - Raindance, Åsebo RS

Hoppning - ponny kat D
Guld - Meja Åhlberg - Devlish Grey Fox, Borlänge RS 
Silver - Ebby Storm - Nougat PC
Brons -  Ängla Wegerstedt - Trendy Mirah, Gagnefs RK

Dressyr - ponny kat b
Guld - Engla Stenberg - Jasper van Westpoort RNF, Säterbygdens RK
Silver - Julia Roswall - Kulltorps Jesper, Åsebo RS

Dressyr - ponny kat C
Guld - Emma Ek - Tic Tac, Falu RS
Silver - Emma Gustafsson - Daisy 696, Borlänge RS
Brons - Elin Andersson - Aspelunds Swede, Svärdsjö RK

Dressyr - ponny kat D
Guld - Emma Ek - Hoppenhofs Jop RNF, Falu RS
Silver - Natalie Engvall - Noels Addition, Rommeheds SK
Brons -  Felicia Andersson - Nova, Hedemorabygdens RK

DISTRIKSMÄSTARE 2016

Fälttävlan ponny
Guld -  Wilma Eriksson - Buiteenstee´s Unity, Hedemorabygdens RK
Silver - Petronella Skoglund - Apanasehis Dream, Leksands RK 

Dressyr - senior häst
Guld - AnnMarie Brus - Suecia, Leksands RK
Silver - Helen Nilsson - Dunowa, Gagnefs RK
Brons - RoseMarie Green - Fiona, Åsebo RS 

Hoppning - senior häst
Guld - Therese Kax - Cardellow, Orsa RK
Silver - Louise Svantes Anbjer - Apertif, Rommeheds SK

Hoppning - young rider häst 
Guld - Magdalena Johansson - Gustav T, Säterbygdens RK

Hoppning - junior häst 
Guld - Mathilda Sjööns - Quantos, Storbyns R
Silver - Anna Gisslén Wikström -Kapten Långstrump, Gagnefs RK

Hoppning - ponny kat B
Guld - Filippa Heldemar - Stings Skyline, Avesta RK
Silver - Alice Andersols - Double Joy II, Borlänge RS

Hoppning  - ponny kat C
Guld - Ellen Malmqvist - Munsboro Albin, Åsebo RS
Silver - Nova Svedberg - George Grange, Storbyns R
Brons - Minna Lindström - Eirian Bright Light, Borlänge RS

Hoppning - ponny kat D
Guld - Mathilda Sjööns - Moneykee Aldato, Storbyns R
Silver - Anna Gisslén Wikström - It Takes Love, Gagnefs RK
Brons - Linnea Grufman - Sorry I'm Late K, Borlänge RS 

Dressyr - ponny kat C
Guld - Emma Ek - Tic Tac, Falu RS
Silver - Emma Gustafsson - Daisy 696, Borlänge RS

Dressyr - ponny kat D
Guld - Felicia Andersson - Binett, Falu RS
Silver - Hilda Nääs - Sjödalens Chablis, Leksands RK
Brons - Lovisa Lindström - Marzipan, Falu RS 

DISTRIKSMÄSTARE 2015

Fälttävlan ponny
Guld Julia Asp - Sunhill Star, Falu RS
Silver Petronella Skoglund - Apanasenis Dream, Leksands RK
Brons Sarah Dyplin - My Boscos Dream Åsebo RS 

Dressyr seniorer
Guld Helene Nilsson - Pusjkin, Gagnefs RK
Silver Mia Nugoz - Chaickie, Ilbäckens RF
Brons AnnMarie Brus - Suecia, Leksands RK

Dressyr juniorer
Guld Matilda Rosén - Kalos Hannibal, Insjöns RK 
Silver Victoria Rosén - Marimba Ballet xx, Insjöns RK
Brons Elin Andersson - Canache, Svärdsjö RK

Dressyr B-ponny
Guld Elin Andersson - Delphi, Svärdsjö RK
Silver Lisa Semb - Spirit III, Falu RS
Brons Minna Lindström - Axells Sitting Bull, Borlänge RS 

Dressyr kat C grupp 1
Guld Emma Ek - Tic Tac, Falu RS
Silver Lisa Semb - Raeveskiftets Nardi, Falu RS
Brons Emma Gustafsson - Daisy 696, Borlänge RS

Dressyr kat D grupp 1
Guld Elsa Tidigs - Kiko, Leksands RK
Silver Lovisa Lindström - Marzipan, Falu RS
Brons  Hilda Nääs - Sjödalens Chablis, Leksands RK

Dressyr kat CD grupp 2
Guld Felicia Andersson - Gullabos Sunset, Hedemorabygdens RK
Silver  Mikaela Martinsson - Golden Boy, Åsebo RS
Brons  Elsa Lindström - Magic Bisquit, Hedemorabygdens RK

Hoppning juniorer
Guld  Linnéa Grufman - Swarovski, Dalälvens HKS
Silver  Nora Leksell - Vanja, Falu RS
Brons  Matilda Sjööns -  Quantos, Storbyns R

Hoppning seniorer
Guld Ulrika Asplund Lindqvist - Samira, Borlänge RS
Silver  Anna Stenberg - Quite All Right, Borlänge RS
Brons Louise Svantes - Apertif, Rommeheds SK

Hoppning Ponny kat C grupp 1
Guld Amanda Nordin - Royal Ace, Åsebo RS
Silver Nikolina Leander - Tims polecat diva, Borlänge RS
Brons Ellen Malmqvist - Munsboro Albin, Åsebo RS

Hoppning Ponny kat D grupp 1
Guld Lisa Rosell - Lundens Bravour, Borlänge RS
Silver Michelle Cranning Hillgren - Pouldarig First, Ilbäckens RF
Brons Samuel Lindström - Alice Borlänge RS

Hoppning kat C/D grupp 2
Guld Felicia Goodholm - Prins Charming, Dalälvens HKS
Silver Matilda Sjööns - Moneykee Aldanto, Orsa RK 

DISTRIKTSMÄSTARE 2014

Hoppning Junior 
Guld - ViKtor Esselin - Co-Pilot, Folkärna RS
Silver - Lisa Lövedal - Mirca Itop F, Åsebo RS
Brons - Anna Gisslén Wikström - Kapten Långstrump, Gagnefs RK

Hoppning senior 
Guld - Terese Jons - Casperdina MP, Borlänge RS - Håkan Wikströms minnespris
SIlver - Carolyn Berglöf - Sanday, Storbyns R 
Brons - Janice Wiklund - Lá Medica, Rättviks RK

Hoppning B-ponny
Guld - Alice Andersols - Brianne, Svärdsjö RK
Silver - Lina Berglund - Fun 2 Run, Åsebo RS
Brons - ej utdelat 

Hoppning C-ponny
Guld - Klara Tucker - Tims Polecat Diva,
Silver - Tora Rudström - Royal Ace, Åsebo RS
Brons - Linnea Grufman - Prins Charming, Dalälvens HKS

Hoppning D-ponny 
Guld - Lovisa Jacobsson - Tequila, Åsebo RS
Silver - Matilda Sjööns - Moneykee Aldato, Orsa RK
Brons - Natalie Nyström - Pemberley, Leksands RK 

Dressyr Junior
Guld - Maya Bolander - Donnerlyn, Falu RS
Silver - Matilda Rosén - Kalos Hannibal, Insjöns RK
Brons - Karin Bransell - Blitz Kan Ht, Smedjebackens RS

Dressyr Senior
Guld - AnnMarie Brus - Suecia, Leksands RK
Silver - Helene Nilsson - Pusjkin, Gagnefs Ridklubb
Brons - Anna Carlsson - Latrijs, Falu RS 

Dressyr B-ponny
Guld - Linnéa Gabrielsson - Toontje, Falu RS
Silver - Victoria Rosén - Sjöaryds Legolas, Insjöns RK
Brons - Elin Andersson - Delphi, Elin Andersson, Svärdsjö RK

Dressyr C-ponny
Guld - Elin Ericsson - Dab, Gagnefs RK
Silver - Emma Ek - Tic Tac, Falu RS
Brons - Lisa Semb - Raeveskiftets Nardi, Falu RS

Dressyr D-ponny
Guld - Elsa Tidigs - Kiko, Leksands RK
Silver - Lovisa Lindström - Marzipan, Falu RS
Brons - Wilma Karlsson - Rovalds Zecilla Gun, Hedemorabygdens RK 

DISTRIKSMÄSTARE 2013

Hoppning

B-ponny
Guld Michelle Cranning Hillgren - Ard Chuan Delight, Ilbäckens RF
Silver Linnea Grufman - Mazarine, Dalälvens HKS
Brons Alice Andersols - Tom Grange, Svärdsjö RK

C-ponny
Guld Klara Tucker - Tims Polecat Diva, Leksands RK
Silver Linnea Grufman - Prins Charming, Dalälvens HKS
Brons Elsa Berggren - Pain Riche, Borlänge RS

D-ponny
Guld Anna Gisslén Wikström - Laageinds Elsje, Gagnefs RK
Silver Ella Nilsén - Shade, Borlänge RS
Brons Carin Rosenlund Ericsson - Little Dark Warrior, Södra Dalarnas RF

Hoppning Junior
Guld Matilda Bäck - Zandora, Åsebo RS
Silver Ulrika Asplund-Lindqvist - Samira, Leksands RK
Brons  Viktor Esselin - Chey-Anne Bel Ami, Folkärna RS

Hoppning Senior
Guld Janice Wiklund - Lá Medica, Rättviks RK
Silver Isabella Söderberg - Asta Trams, Folkärna RS
Brons Amanda Kjellberg - Carinthina Z, Borlänge RS

Dressyr Junior
Guld Matilda Rosén - Kalos Hannibal, Insjöns RK
Silver Ellen Heinstedt - Harmonie, Vansbro RS
Brons Ida Persson - Ester, Gagnefs RK

Dressyr Senior
Guld Linda Larsson - Golda, Leksands RK
Silver Elinore Hagström - Dominiq, Vansbro RS
Brons AnnMarie Brus - Suecia, Leksands RK

B-ponny
Guld Mickaela Jågas Hansson - Tornado, Orsa RK
Silver Linnéa Gabrielsson - Toontje, Falu RS
Brons Emmelina Kull - Ormhöjs Elicia, Säterbygdens RK

C-ponny
Guld Täpp Elin Ericsson - Dab, Gagnefs RK
Silver Alexander Mathiesen - Smokey, Säterbygdens RK
Brons Rosanna Andersson - Ängvaktarns Coffee Cream, Smedjebackens RS

D-ponny
Guld Ellen Heinstedt - Esmeralda, Vansbro RS
Silver Felicia Andersson - Binette, Hedemorabygdens RK
Brons Elin Olivecrona Eriksson - Diglett, Falu RK

DISTRIKSMÄSTARE 2012

Distansritt
Guld Anna Schubert - Katmandu, Dalarnas DRF
Silver Fannie Eriksson - Maghellan, Dalarnas DRF
Brons Pauline Eriksson - Winnipeg Jet, Dalarnas DRF

Hoppning
B-ponny
Guld Ellen Malmqvist - Munsboro Copperfield, Åsebo RS
Silver Anna Gisslén Wikström - Foxtrot, Gagnefs RK
Brons Linnéa Grufman - Mazarine, Dalälvens HKS

C-ponny
Guld Linnéa Grufman - Prins Charming, Dalälvens HKS
Silver Emma Holmberg - Tamaguchie, Åsebo RS
Brons Tora Rudström - Royal Ace, Åsebo RS

D-ponny
Guld Magdalena Johansson - Alexia, Säterbygdens RK
Silver Vincent Bröms - Lindegaards Baltza, Orsa RK
Brons Caroline Lundin - Rebecka, Borlänge RS

Hoppning Junior
Guld Viktor Esselin - On Q, Folkärna RS
Silver Isabella Söderberg - Asta Trams, Folkärna RS
Brons Hanna Lunå - Dimaro Joy, Falu RS

Hoppning Senior
Guld Susanne Lundh - O´La La, Folkärna RS
Silver Åsa Lind - Crutol KS, Leksands RK
Brons Lola Skager - No Socks, Gagnefs RK

Dressyr Junior
Guld Maya Bolander - Donnerlyn, Falu RS
Silver Moa Olsson - Dominiq, Vansbro RS
Brons Ida Persson - Ester, Gagnefs RK

Dressyr Senior
Guld Emma Eriksson - Qurbitz K, Malung-Sälens RK
Silver Johanna Vangen - Anastacia NDS, Insjöns RK
Brons Lislotte Thilas - Watikan, Södra Dalarnas RF

B-ponny
Ej genomfört pga för få starter

C-ponny
Guld Emma Nilsson - Sharon, Leksands RK
Silver Madelene Agné - Feliciano, Rättviks RK
Brons Victoria Rosén - Dolce, Insjöns RK

D-ponny
Guld Elin Larsson - Sonja, Insjöns RK
Silver Matilda Rosén - Mon Rovio, Insjöns RK
Brons Felicia Andersson - Binette, Hedemorabygdens RK

DISTRIKSMÄSTARE 2011

Fälttävlan häst senior
Guld - Anna Jonsson - Marco Buzz, Falu RS

Hoppning junior
Guld - Sofia Wretstam - Arrizio, Södra Dalarnas RF
Silver - Hanna Lunå - Dimaro Joy, Falu RS
Brons - Isabella Söderberg - Asta Trams, Folkärna RS

Hoppning senior
Guld - Emelie Larsson - Turbine, Avesta RK
Silver - Linnéa Hillring - Catja, Avesta RK
Brons - Therese Kax - Cardellow, Folkärna RS

Hoppning B-ponny
Guld - Anna Gisslén Wikström - Foxtrot, Gagnefs RK
Silver - Rebecka Kax - Kung Konrad, Orsa RK
Brons - Elin Lundin - Coras First, Storbyns R

Hoppning C-ponny
Guld - Alicia Sundström - Haraella, Åsebo RS
Silver - Fanny Back - Ogien, Borlänge RS
Brons - Elsa Berggren - Pedro, Falu RS

Hoppning D-ponny
Guld - Danai Doverholt - Tango, Södra Dalarnas RF
Silver - Carin Rosenlund Ericson - Little Dark Warrior, Södra Dalarnas RF
Brons - Ella Nilsén - Shade, Bjursås RK

Dressyr Junior
Guld - Hanna Mååg - Feldmeister, Insjöns RK
Silver - Rebecca Rickardsson - Amor, Insjöns RK
Brons - Amanda Hellqvist - Bardolino, Smedjebackens RF

Dressyr senior
Guld - Liselotte Thilas - Watikan, Södra Dalarnas RF
Silver - Carina Hedin - Jouleen af Högberget, Gagnefs RK
Brons - Christina Hahne - Melodie, Säterbygdens RK

Dressyr B-ponny
Guld - Felicia Andersson - Åskar, Hedemorabygdens RK
Silver - Mickaela Jågas Hansson - Tornado, Orsa RK
Brons - Amanda Lundberg - Salix Schampo, Svärdsjö RK

Dressyr C-ponny
Guld - Maya Bolander - Exit, Svedens PK
Silver - Karin Backlund - Bizella, Svärdjö RK
Brons - Madelene Agné  - Feliciano, Rättviks RK

Dressyr D-ponny
Guld - Ellen Heinstedt - Esmeralda, Vansbro RS
Silver - Maja Richardson - Mon Rovio, Insjöns RK
Brons - Sofia Westman - Binette, Hedemorabygdens RK

DISTRIKTSMÄSTARE 2010

DM dressyr - kat C
1. Maya Bolander - Exit, Svedens PK
2. Karin Backlund - Bizella, Svärdsjö RK
3. Ellinore Hallén - Golden River, Insjöns RK

DM dressyr kat D
1. Elin Larsson - Sonja, Malungs-Sälens RK(se bild)
2. Maja Richardson - Mon Rovio, Insjöns RK
3. Sofia Westman - Binett, Hedemorabygdens RK

DM dressyr juniorer
1. Emma Eriksson - Qurbitz K, Malungs-Sälens RK
2. Hanna Mååg - Uno Momento, Insjöns RK
3. Therese Blank - Tiara Magic, Falu RK

DM dressyr seniorer
1. Annica Norén - Tiger P, Falu RS
2. Liselotte Thilas - Watikan, Södra Dalarnas RF
3. Maria Börsholm - Min San, Vansbro RS

DM hoppning - kat B
1. Rebecka Kax - Kung Konrad, Orsa RK
2. Felicia Andersson - Åskar, Hedemorabygdens RK

DM hoppning - Kat C
1. Alicia Sundström - Haraella, Åsebo RS
2. Johanna Nordin - Mickis Diana, Åsebo RS
3. Emma Nilsson - Rocket, Svärdsjö RK

DM hoppning - Kat D
1. Johanna Dickfors - Ikaroz, Södra Dalarnas RF
2. Isabella Söderberg - Hobson, Folkärna RS
3. Danai Doverholt - Tango, Södra Dalarnas RF

DM fälttävlan seniorer
1. Karin Gustavsson - Easy to love, Avesta RK
2. Anna Jonsson - Marco Buzz, Falu RS

DM seniorer - hoppning
1. Emelie Larsson - Turbine, Avesta RK
2. Jonna Andersson - Piledals Prinsessan, Falu RS
3. Mikael Berggren - Fiddelin K, Storbyns R

DM Juniorer - hoppning
1. Sabina Andersson - Ligist, Folkärna RS
2. Marielle Henriksson - Winston van Stal Romano, Borlänge RS
3. Jennie Lindh - Cosmo 29, Falu RS

DM Distans
1. Nathalie Eriksson - Adept, Dalarnas DRF
2. Marie Eriksson - jimmy Kricket, Dalarnas DRF