Hem / Tävling / Lagtävling och DM / Anmälda lag våren-20

Anmälda lag våren-20

Bohuscupen    
Ponny Hoppning    
grupp 1   grupp 2
Tjörns RK   Kongahälla RS
Skaftö RK   Spekeröds RK lag 1
Bohusläns HSK   Valsängs RF lag 1
Uddevalla RF   Valsängs RF lag 2
Lysekils RF   Långeberga RK
Strömstad RK lag 1   Billdals RK lag 1
Strömstad RK lag 2   Billdals RK lag 2
Tanums RK lag 1   Göteborgs FRK lag 1
Tanums RK lag 2   Göteborgs FRK lag 2
Kungälvs HSK lag 1   Alleby RK
Kungälvs HSK lag 2   Hällingsjö RF
Stora Höga RK lag 1   Partille RK
Stora Höga RK lag 2   Bulycke RF
Stora Höga RK lag 3   Spekeröds RK lag 2 (eft.anm.)
     
Omg.1 22 mars Kungälvs HSK   Alleby RK - Inställd tills vidare
Omg.2 19 april Lysekils RF   Valsängs RF
Final 17 maj Tjörns RK    
     
Ponny Dressyr    
grupp 1   grupp 2
Lysekils RF   Skaftö RK
Strömstad RK   Kongahälla RS
Spekeröds RK   Långeberga RK
Orust RK lag 1   Alleby RK
Orust RK lag 2   Kungälvs HSK
Tanums RK   Bulycke RF
     
Omg.1 29 mars Spekeröds RK   Kongahälla RS
Omg.2 26 april Orust RK   Stora Höga RK
Final 24 maj Torslanda RK    
     
Häst Hoppning    
Askims FRK    
Kungälvs HSK    
Stora Höga RK    
Billdals RK    
Lysekils RF    
Göteborgs HSK    
Spekeröds RK    
Valsängs RF    
Alleby RK    
Partille RK    
Bulycke RF    
     
Omg.1 5 april Billdals RK    
Omg.2 3 maj Stora Höga RK    
Final 31 maj Partille RK    
     
Häst Dressyr    
grupp 1   grupp 2
Munkedals RK   Askims FRK
Kongahälla RK   Spekeröds RK
Lysekils RF   Billdals RK
Stora Höga RK   Alleby RK
Orust RK   Kungälvs HSK
     
Omg.1 12 april Orust RK   19 april Alleby RK
Omg.2 10 maj Valsängs RF   Askims FRK
Final 7 juni Kongahälla RS    
     
Division 1    
Ponny Hoppning   Ponny Dressyr
Stora Höga RK   Valsängs RF
Billdals RK   Billdals RK
Spekeröds RK    
Valsängs RF    
Göteborgs HSK    
     
Omg.1 18 juli Strömstad RK   Arrangeras av
Omg.2 15 augusti Göteborgs HSK   Västergötlands Ridsportförbund
Final 12 september Bulycke RF    
     
Häst Dressyr    
Spekeröds RK    
Kungälvs HSK    
Bulycke RF    
     
Omg.1 18 april Spekeröds RK    
Omg.2 2 maj Kungälvs HSK    
Final 7 juni Billdals RK