Hem / Tävling / Lagtävling och DM / Arrangörer & datum

Arrangörer & datum

 Hösten arrangörer & datum

 2022

Division 2 Hoppning Ponny 

 
Omg. 1, 27 augusti Stömstad rk

Omg. 2, 17 september

STO RS

Final,  8 ocktober

Orust RK

 

 

Division 2 Hoppning Häst

 

Omg 1, 28 augusti 

Strömstad Rk

Omg 2, 18 september

Kungälvs HSK

Final, 9 oktober

Partille RK

 

 

Division 2 Dressyr Ponny

 

Omg 1, 3 september

Vakant

Omg 2, 24 september

Vakant

Final, 15 oktober

Vakant

 

 

Division 2 Dressyr Häst

 

Omg 1, 27 augusti

Hällingsjö RF

Omg 2, 18 september

Uddevalla RK

Final, 15 oktober

Tanums Rk

 

 

Division 4 Dressyr Ponny

 

Omg. 1, 4 september

Landvetter RS

Omg. 2, 25 september

Landetter RS

Final, 16 oktober

Spekeröds RK

 

 

Division 4 Dressyr häst

 

Omg 1, 4 september

Skaftö RK

Omg 2, 25 september

Stora Höga RK

Final, 16 oktober

Kongahälla RS

 

 

Distriktsmästerskap Hoppning Ponny

 

10 september

Bulycke RF

Distriktsmästerskap Dressyr Häst

 

10 september

Sotenäs FRK

Distriktsmästerskap Häst hoppning

 

11 september

Bulycke RF

Distriksmästerskap Dressyr Ponny

 

11 september

Kungälvs HSK

Vårens arrangörer & datum

 2022

 

Bohuscupen Hoppning Ponny

   
24 april

Uddevalla RK (grupp 1)

&

Göteborgs HSK (grupp 2)

 
15 maj

Strömstads RK (grupp 1)

&

Valsängs RF

(grupp 2)

 
12 juni Tjörns RK  
Bohuscupen Hoppning Häst    
10 april Lysekils RF  
1 maj Björneröds RK   
29 maj Alleby RK  
     
Division 1 Hoppning Ponny    
30 april STO RS  
29 maj Kållereds RF  
4 Juni Göteborgs HSK  
     
Division 3 Dressyr Ponny    
10 april

Spekeröds RK (grupp 1) 

&

Kongahälla RS (grupp 2)

 
8 maj

Valsängs RF

(grupp 1)

&

Kongahälla RS

(grupp 2)

 
5 juni Landvetter RS  
     
Division 3 Dressyr Häst    
3 april

Orust RK (grupp 1)

&

Torslanda RK (grupp 2)

 
24 april

Tjörns RK

(grupp 1)

& Askim RFK (grupp 2)

 
22 maj Bulycke RF  
     
Division 1 Dressyr Ponny Inställd  
2 april VAKANT  
23 april VAKANT  
21 maj Bulycke RF  
     
Division 1 Dressyr Häst Rids hos västergötland  
18 april Orust RK  
7 maj Kungälvs HSK  
6 juni Billdals RK