Hem / Tävling / Distriktsmästerskap / Resultat 2020

Resultat 2020

Dressyr

C-ponny

  1. Ida Brunåker - Ash Havens Caio Star, Eskilstunaortens RF
  2. Ingrid Tapio - Signed by DJ, Eskilstunaortens RF

D-ponny

  1. Alicia Elfridsson - Puredivotion, Nyby-Torshälla RK
  2. Amanda Åkerberg - Flying in the Sky, Gnesta RK
  3. Nova Gauffin - Säbys Dexter, Gnesta RK

Seniorer

  1. Emmy Carlsson - Longines TP, Katrineholms RF
  2. Malin Pårs - Donegal Danny BS, Katrineholms RF
  3. Per Duvefeldt - Lampard EMS Gnesta RK

Hoppning

C-ponny

  1. Saga Gunnarsson - Tamaguchie, Eskilstunaortens RF
  2. Alice Nyman Wass - Tequeila Mary, Eskilstunaortens RF
  3. Madeleine Söderbom - Arrow II, Eskilstunaortens RF

D-ponny

  1. Hanna Tingvall - Panoog de L'aube, Eskilstunaortens RF
  2. Anna Dagberg - Imagine November Girl, Katrineholms RF
  3. Frida Odermatt - Queens Marigold, Eskilstunaortens RF

Juniorer

  1. Ida Brunåker - Carl 47, Eskilstunaortens RF
  2. Isabella Safioti - Victoria A, Smedstorps RS
  3. Philippa Von Celsing - Joker Man, Nyby-Torshälla RK

Young Rider

  1. Vilma Vestberg - Stella Artois, Finntorps RK
  2. Hanna Tingvall - Corinto LS La Silla, Eskilstunaortens RF
  3. Beata Walde - Chunky Boy, Nyby-Torshälla RK

Seniorer

  1. Emily Jarmeús - Donna Moiga, Nyby-Torshälla RK
  2. Sara-Li Vestberg - Energy Utopia Again, Finntorps RK
  3. Stina Kahlin - Chloé, Nyby-Torshälla RK

Distans

  1. Sophie Alm - Tandoori, Östra Sörmlands Lantliga RF

WE

  1. Åsa Kempe - Lasse, Smedstorps RS
  2. Lotta Hertz - Diego, Smedstorps RS

Barn-DM Hoppning 

1. Leah Fridell - Munsboro Harry Havey, Smedstorps Ryttarsällskap
2. Emelie Algotsson - Maelduin Cleo, Smedstorps Ryttarsällskap
3. Agnes Heed - Wendy, Eskilstunaortens Ryttarförening

Barn - DM Dressyr

1. Emina Eliasson - Elios, Gripens Ryttarförening
2. Amanda Zettervall Fredriksson - Amberlour Amber, Gnesta Ridklubb
3. Nova Ekblad - Khöls Idol, Katrineholms Ryttarförening

Sportkörning DM 

Ponny

  1.  Helene Zetterwall, Gnesta RK
  2. Sara Andersson, Kiladalens Lantliga RF
  3. Ulrika Gindemo, Eskilstunaortens Rf

Häst

  1. Sara Andersson, Kiladalens Lantliga RF
  2. AnnLousie Johansson, Smedtorps RS
  3. Caroline Robertsson, Eskilstunaortens RF