Hem / Ungdom / DUS kontakt

DUS kontakt

DUS-kontakt

Distriktets ungdomssektion 2021

Maila DUS genom deras DUS-mail som flera stycken hjälps åt att besvara, eller direkt till respektive ledamot nedan om du vet vem du vill kontakta.

Lina-Maria Pettersson, Lerum, Ordförande samt DUS-repr. i distriktstyrelsen
073-366 70 32
Fadder för föreningarna: Ulricehamnsbygdens RK, Länghems RK, Tranemoryttarna, Håska SK, Sexdregarryttarna, Svenljunga RK, Borås FK, Brämhults RS, Kakas RK, Tosseryds RF och Tämta RK. 

Alicia Hedberg, RK i Grästorp, vice ordförande samt personlig ersättare till DUS-repr. i distriktstyrelsen
Fadder för föreningarna:
 Lidköpings RK, Levenebygdens RK, Lundbyskogens RK, Vara HSK, Falbygdens HSF, För.Floby Ryttare, Hagens RF, Ljuslingsbackens FF, Vartofta RoKS, För. Gäseneryttarna, Herrljunga RK, Mullsjö HSK och Tunarps FRK.  

Liam Roadway, Marks RK, kassör samt personlig ersättare till DUS-repr. i tävlingssektionen
Fadder för föreningarna: Fritsla RF, Marks RK, Horreds RS, Bollebygds RK, För.Stenkullens Ridskola, Gråbo RK, Lerumsortens RF, NÄÄS RF, Nääs HSF, Stannums SRF, Stålebo RK , Wiebo RK och Sjöviks RF.    

Felicia Bordi, Trollhättans FRK, sekreterare 
Fadder för föreningarna: Pyttelitens RK, Alingsås RS, Sollebrunns RK, Ale-Jennylunds RK, Kattlebergs RK, Östergårds RK, Lilla Edets RK, Nygårds RS och Essunga RF.

Ann-Sofie Johansson, Mariestad, DUS-repr. i tävlingssektionen         
070-637 32 58 
Fadder för föreningarna:  Bergs HK, Billingens DRK, Grevagårdens RF, Skaraborgs FRK, Skultorps RS, Skövde RF, Häggums SRF, Hjo HSK, Tidaholmsbygdens HK och Skaraborgs PS. 

Jessica Carlsson, Färgelanda RK        
Fadder för föreningarna: Bengtsfors RK, Melleruds RK, Färgelanda RK, Dalslands HSK, Vänerborgs RF, Trollhättans SR, Gärdhems HS, Norra Älvsborgs RK, Trollhättans FRK, Älvsborgsstjärnornas Rid & KS, RK i Grästorp och Eds RS.

Moa Berglund, Trollhättans FRK        
Fadder för föreningarna: RK Gullhov, Mariestads RK, Töreboda HK, Mölltorps RS, Tibro RF, Götene RK, Kinnekulle HSK, Myråsens RK, Skogsborgs RoKK, Skaraortens RF,

 

DUS Valberedning 2021

Kristoffer Sätterman, Trollhättan, Sammankallande 

Tilda Stäveryd, Tidaholm

Felicia Svensson, Skara