Hem / Tävling / Distriktsmästerskap / Resultat 2020

Resultat 2020

Hoppning 

B-ponny

1. Agnes Engström - Shilah, Stora Ekeby Ridklubb

C- ponny

1. Alva Theoren - Carnony Diamond, Västerås Ryttarsällskap
2. Cöara Persson - Mofolos Zelmerlöw, Västerås Ryttarsällskap
3. Engla Jans - Ibrahim, Föreningen Skästa Ridcenter

D-ponny

1. Alva Theoren - Ballylee Misty Boy, Västerås Ryttarsällskap
2. Izabelle Lundberg - Ferrari, Hamre Ridklubb
3. Moa frisholt - Andries, Hamre Ridklubb

Juniorer

1. Cornelia Sund - Signum C.K - Strömsholms Ridsportförening
2. Clara Oscarsson - Only De Cavaliara, Strömsholms Ridsportförening
3. Vilma Lindfors - Critola, Västerås Ryttarsällskap

Young Rider

1. Stephanie Lager Andersson - One Carina, Strömsholms Ridsportförening 
2. Amanda Larsson - Cordobes J, Vänsta Ryttarförening
3. Lea Seltborg - Catch Me AG Z, Hamre Ridklubb

Seniorer

1. Emma Haag - Di Luca NL, Strömsholms Ridsportförening
2. Emma Kåbring  - High Hope, Föreningen Skästa Ridcenter
3. Caroline Englund - Chanel, Vänsta Ryttarförening

Distans  

1. Helena Wass och MM Zcapa, Mälardalens Distansryttarförening
2. Caroline Franzén och TP Razzia, Mälardalens Distansryttarförening
3. Carolina van den Berg och Assiaf, Mälardalens Distansryttarförening

Dressyr 

C-ponny

1. Wilma Carlsson - Half Moon Princess, Fagersta Ryttarklubb
2. Nora Eliasson - Mireau, Köpings Ridklubb
3. Cecilia Newzella - Sharon, Surahammars Ryttarförening 

D-Ponny

1. Melissa Tapper - Mistery, Surahammars Ryttarförening
2. Hannah Jakobsson - Seamies Girl, Stora Ekeby Ridklubb
3. Paulina Bruhn - Highland Spirit, Fagersta Ridklubb
3. Isabel Nordström - Gevas Maverick, Stora Ekeby Ridklubb

Juniorer

1. Emma Björk - Santé, Surahammars Ryttarförening 
2. Olivia Belinki  - Renkum Mirage, Strömsholms Ridsportförening 
3. Clara Morberg - Donschinski (SWB), Föreningen Skästa Ridcenter 

Young Rider

1. Heidi Karhukorpi - Marble Aer, Strömsholms Ridsportförening 
2. Isabella Jonsson - Wild Heart (SWB), Surahammars Ryttarförening 

Seniorer

1. Josefin Nilsson - In Your Face SSS, Surahammars Ryttarförening 
2. Caroline Dahlström - Key Scarlet, Surahammars Ryttarförening 
3. Rebecka Landenberg - Flamma, Föreningen Skästa Ridcenter

WE

Juniorer

1. Doris Jonson - Litle Mary, Köpings Ridklubb 
2. Zelda Godin - Lenamore Apachee, Arboga Ryttarsällskap

Seniorer

1. Johan Lundberg-Larsson - Kronos 287; Västerås Ryttarsällskap 
2. Emil Adolfsson - Redford, Arboga Ryttarsällskap 
3. Therese Edlund - Aragorn GE, Hallsta Ridklubb

Fälttävlan 

P80

1. Felicia Sonnby Krauss - Braveheart, Norrby Ryttarsällskap

P90

1. Isabel Pettersson - Good Morning, Strömsholms Ridsportförening
2.Izabelle Lundberg - Ferrari, Hamre Ridklubb 

Juniorer

1. Linnea Stigeberg - Miss Samira, Norrby Ryttarsällskap
2. Maria Svane  - Shiralee Imperial (SWB), Strömsholms Ridsportförening

Seniorer

1. Frida Andersson - Bras de Fer, Norrby Ryttarsällskap
2. Alma Lindberg - Van Halen, Strömsholms Ridsportförening
3. Sofia Berg - Cautus Est (SWB), Hallsta Ridklubb