Hem / Tävling / Distriktsmästerskap / Resultat 2021

Resultat 2021

Här publiceras resultaten för DM vart efter tävlingarna är genomförda i de olika grenarna. 

WE 3-4 Juli 

Seniorer:
1:a Sara Frisk - Näsuddens King od Spades 32, Västerås RS
2:a Sandra Larsson - Shiba, Arboga RS

Juniorer:
1:a Zelda Godin - Paarthurnax, Arboga RS
2:a Jolin Godin - Lenamore Apachee, Arboga RS

Dressyr 4-5 September

Kategori B

1:a Tuva Zettergren-Edén        Madonna

2:a Agnes Hällblad                  Curacao

Kategori C

1:a Moa Andersson                 Nexis Elishesh

Kategori D

1:a Melissa Tapper                  Mistery

2:a Herta Söderman               Lucilla

3:a Moa Engström                  Karlseje´s Kimber-Kay

Junior

1:a Moa Engström                  Buscador XXVII

2:a Filippa Magnusson            Davinjong

3:a Saga Dennbrink                Ambitious DS

Young rider

1:a Olivia Bellinki                    Renkum Mirage

2:a Tova Borg                         JJ Hiddink

3:a Hanna Forsström              Fernando

Senior

1:a Ylva Frohm                       Fabiana

2:a Joanna Westling                Castello T

3:a Therese Edlund                 Aragorn GE  

Hoppning 12 September

Kategori B

1:a Agnes Engström               Chiper

2:a Elin Nyqvist                      Apricot`s Sevillana

Kategori C

1:a Wilma Johansson              Ballydoolagh Abbey

2:a Agnes Engström               Fair Choice Tokay 

3:a Emelie Ahrén                   DromoreBay

Kategori D

1:a Tove Odensten                 Poetry Slam

2:a Vilda Norström                 Mosstown Sahara

3:a Tuva Rutemark                 Ardville Little Rock

Junior

1:a Thyra Lönnqvist                Thyra Hästak

2:a Moa Behrens                    Calida van het Exelhof

3:a Philippa von Celsing           Toto

Young Rider

1:a Ella Björklund                    Balotelli

2:a Vilda Norström                  Ballerina VHL

3:a Olivia Belinki                     Renkum Mirage

Senior

1:a Ebba Danielsson               Gydine

2:a Linda Olivi                        Bellini

3:a Py Jägerden                     Tornado

Fälttävlan 11 September

P 90

1:a Isabel Pettersson              Good Morning

2:a Matilda Dahlberg              Ferrari

H 90 Juniorer

1:a Linnea Stigeberg              Miss Samira

2:a Ulrika Olsson                   Step a code for fame

H 100 Seniorer

1:a Smilla Hjalmarsson           Jagular Pooh

2:a Wilma Matsson                 Bailey NG

3:a Izabelle Lundberg             Eco´s No Mercy