Aktivitetskalender 2019

 Vecka   Januari            
 3   14   Styrelsemöte        
 3   19-20   Ungdomsledarutbildning steg 2  Serneke Arena     Malin Strömberg
 4   21   Tävlingsadm kurs grund Kansliet     Karin Nylander
 4   24   Tävlingsadm kurs lag Kansliet     Karin Nylander
 4   26   Fortbildning Överdomare dressyr Kansliet     Ulf Wilken
 5   31   Tävlingsadm kurs avslut Kansliet     Karin Nylander
    Februari            
 5   2   Repetitionskurs hoppdomare/överdomare       Annika Pihl
 5   3   Fortbildning Grönt kort       Annika Pihl
 8   23 - 24   Ungdomsledarutbildning steg 3 Serneke Arena     Michaela Görloff
 9   25   TK möte Torslanda Rk      
 Vecka   Mars            
 9   2   Lagledarträff fm. Stenungsbaden      
 9   2   Arrangörsmöte em. Stenungsbaden      
 10   4   Styrelsemöte        
 11   14   Ryttarutveckling nivå 2 Serneke Arena      
 12   23   Årsmöte distriktet        
 13   25   TK möte        
 13   26   Ryttarutveckling nivå 2 Serneke Arena     Maria Sundin
 Vecka   April            
 15   11   Ryttarutveckling nivå 2 Serneke Arena      Anette Graf
 15   13   Basutbildning Stenungsbaden      
 16   15   Styrelsemöte Askim      
 17   23   Ryttarutveckling nivå 2 Kansliet      Maria Sundin
 Vecka   Maj            
 18   1   Vi i stallet Billdals Rk     DUS
 18   2   TK möte        
 19   9   Ryttarutveckling nivå 2 Lindome Gym      Sofi Wessman o Michaela Görloff
 19   9   Utveckla ert US Kansliet     DUS
 21   22   Styrelsemöte Kansliet      
 22   29  

Ryttarutveckling nivå 2

Uppsuttet

Partille Rk      Maria Sundin
Vecka   Juni            
 25   17   Tävlingskommittemöte        
 26   26   Styrelsemöte        
 28-30   Juli   Semester 8-29 juli        
   

Aug

           
   

Sept

           
 39  

23

  Instruktörsfortbildning  Clareberg     Traudi Björling
    Okt            
41   8   Veterinärföreläsning "Hur undviker vi smitta"      Madeleine Agneborg Agria veterinär
41 prel 12   Inspriationsdag för domare       Bo Tibblin
42   17   Stormöte Tävling Stenungsbaden      
43   24   Mötesplats Ridsport 2025       Mia Thun SvRf
    Nov            
 46   16   Basutbildning Stenungsbaden      
 47   18   Fortbildning B,C tränare och Ridlärare       Elisabeth Lundholm
     ?   Ordförandekonferens Stenungsbaden      
 47   23-24   ULK steg 1       Michaela Görloff

Senast uppdaterad: 2019-07-05

Sponsorer

Annons