Segrare i 2016 års KO-final Hästhagens RF!
FOTO: Marie Christensson

Knock Out Häst 2

2019

Knock Out i dressyr rids i lag under höstterminen. Man anmäler lag till oss därefter sätts ni i par/grupper. Ni bestämmer er emellan när er "omgångar" ska ridas. 

Anmälningslänk

Seriebestämmelser

 

      2:a Knocken  
  Södra sallerups RF      
Grupp 1   XX vidare till 2:a knocken mot grupp 2  
  Torns RF      
         Till FINAL: XXX
     
 
  Klippans RK      
Grupp 2   XX vidare till 2:a knocken mot grupp 1    
  Åsbo PK      
         
         
  Trelleborgs RF      
Grupp 3   XX vidare till 2:a knocken mot grupp 4    
  Sydslättens RF  
 
         Till FINAL: 
     
 
  Fjälkestads RF      
Grupp 4   XX vidare till 2:a knocken mot grupp 3    
  Hässleholms HSF      
         
         
  Malmö RK      
Grupp 5   XX vidare till 2:a knocken mot grupp 6    
  Fredshögs RF  
 
         Till FINAL: 
         
  Kullabygdens RF      
Grupp 6   XX vidare till 2:a knocken mot grupp 5    
  Hästhagens RF 1      
         
         
  Skabersjö RF      
Grupp 7   XX Vidare till 2:a knocken mot grupp 8 och 9    
  Staffanstorps RF      
       
         
  Hästhagens RF grupp 2      
Grupp 8   Trolleholms RF
vidare till 2:a knocken mot grupp 7 och 9
   Till FINAL - 2 lag:  
  Trolleholms RF      
         
         
  Tågarpsortens RF      
Grupp 9    XX Vidare till 2:a knocken mot grupp 7 och 8    
  Kolböra RF      

 

 


 

2018

Glädjande nog är det 16 lag anmälda i höst, vilket gör att ni "knockar" 2 ggr innan finalen, dit de 4 kvarvarande lagen går, Eslöv v. 44

Seriebestämmelser 

Anmäl er här

Finalen går på Eslövs Ridklubb v. 44

Tävlande:

      2:a Knocken  
  Klippans Ridklubb    Trolleholms RF  
Grupp 1   Klippans Ridklubb vidare till 2:a knocken mot grupp 4   Till FINAL: Klippans Ridklubb
  Åsbo Ponnyklubb    Klippans Ridklubb  
         
     
 
  Södra Sallerups Ryttarförening      
Grupp 2   Södra Sallerups Ryttarförening är
vidare till 2:a knocken mot grupp 3
   
  Stävie Ryttarförening      
       Södra Sallerups Ryttarförening  
         Till FINAL: Sydslättens Ryttarförening
  Sydslättens Ryttarförening    Sydslättens Ryttarförening  
Grupp 3   Sydslättens Ryttarförening är
vidare till 2:a knocken mot grupp 2
   
  Ystad Ridklubb  
 
         
     
 
  Hästhagens Ryttarförening      
Grupp 4   Trolleholms RF är vidare till 2:a knocken mot grupp 1. Se överst.    
  Trolleholms Ryttarförening      
         
         
  Staffanstorps Ridsportförening      
Grupp 5   Staffanstorps Ridsportförening är
vidare till 2:a knocken mot grupp 6
   
  Kolböra Ryttarförening   Staffanstorps Ridsportförening  
         Till FINAL: Kågeröds Ryttarförening
      Kågeröds Ryttarförening  
  Kågeröds Ryttarförening      
Grupp 6   Kågeröds Ryttarförening vidare till 2:a knocken mot grupp 5    
  Hässleholms Ridklubb      
         
         
  Hässleholms Hästsportförening      
Grupp 7   Hässleholms Hästsportförening
Vidare till 2:a knocken mot grupp 8
   
  Kullabygdens Ryttarförening   Hässleholms Hästsportförening  
        Till FINAL: Hässleholms Hästsportförening 
      Öveds Jakt och Ryttarförening  
  Öveds Jakt och Ryttarförening      
Grupp 8   Öveds Jakt och Ryttarförening går
vidare till 2:a knocken mot grupp 7
   
  Skabersjö Ryttarförening      

 



 

 

KO-träd dressyr 2 Häst HT 2017

 

Anmälda lag/grupper hösten 2017

 

Anmälningslänk finner ni i våra SERIEBESTÄMMELSER, läs igenom för att ta del av eventuella ändringar från föregående år

 

Resultatarkiv


Senast uppdaterad: 2019-09-09
Skånska Mästerskapen 2019

Skånska Mästerskapen (DM)

Läs om våra DM-medaljörer

Sponsorer

Annons