Annons

    Hem / Grenar / Dressyr / Ungdomsdressyr

Ungdomsdressyr

Landslagsledning ungdomsdressyr
Tina Due Boje, young rider, 0705-260 304, This is a mailto link 
Marianne Esseen-Söderberg, junior, 070-325 29 26 
This is a mailto link 
Pytt Hamberg, ponny, 0709-522 393 This is a mailto link  
Kerstin André, Liane Wachtmeister, Cecilia Kristoffersen - tränare ungdom

Kriterier för uttagning till undomstrupperna i dressyr

Young Rider

Spetstrupp
Evelina Söderström - Weihenstephaner
Elin Mattsson - Cognac, Beckham

A-trupp
Cecilia Bergåkra - Primavera
Linnéa Williamsson - Tabasco
Klara Svanberg - Bon Geste
Hanna Rosendahl - Beau Amor

B-utmanartrupp
Lo Dahlqvist Mörkenstam - Welton Five
Matilda Illerfelt - Bento D
Lovisa Wessblad - Adobe MB

C-Utvecklingstrupp (ej landslag)
Alva Liev - Latina
Sofia Buskhe - Red Starlight
Maja Falk - Gilmor MC
Elin Falk - Don Johnson 23
Elina Rosenqvist - Mollberg
Hanna Nilsson - Becquerel
Elise Lindeblad - San Andreas
Matilda Jakobsson – Sandor, Cappuccino
Kajsa Olsson – Pay Back TP
Emilia Schääf – Vestermarkens Tayler
Felicia Bermar Vistedt – Breezy A.S
Christina Lundblad - Headline

Juniorer

Spetstrupp
Felicia Olofsson - Bellman
Amanda Lindholm - Rozette

A-trupp

B-utmanartrupp
Moa Stenman - A My Pleasure Sow
Ida Persson - Tago
Nina Jenemark - Belisko
Amanda Barnestam Olsson - Wall Street Boy
Nora Einerth - Sirello
Sofia Heimburg - Guajana

C-Utvecklingstrupp (ej landslag)
My Sandgren - Dirado
Cecilia Korva Johansson - Design
Amanda Gunnarson - Sandoro
Moa Sundelöf - Casado L.E.
Siri Ryrstedt – Linghson RS
Hilda Jonsson – Chock
Fredrika Aggebrant – Zaragossa
Amanda Molin Eriksson – Acdc
Moa Hassellund – Simson SD
Olivia Falk – Picnic
Ellen Kåberg – Aimable
Saga Larsson – Elliot af Grillgården
Clara Stetter – Thomson First Time
Ella Löfgren – Fanchette for U
Louise Brantefjord - Aladin

Children

Spetstrupp

A-trupp

B-utmanartrupp

C-Utvecklingstrupp (ej landslag) 
Ebba Wallin – Tubular Bells
Olivia Bergåkra – Bella Rich

Ponny

Spetstrupp
Mary Sophie Haid Bondergaard – White Love 
My Sandgren - Twenty Two
Elliot Nilsson - HB Dancing Daylight  

A-trupp
Ebba Odén – Extrem
Emilia Bergåkra - Jarno RP 145
Hannah Regosa – Inspired Justice  
Tindra Holmertz - Brave Heart             

B-Utmanartrupp
Lovisa Adamsson – Adrenalin

C-Utvecklingstrupp (ej landslag)
Agnes Frejd – Plus
Alice Kampe-Alsin-Crugybar Flying Childers
Annie Spångberg – Gripsvads Little Hector       
Alva Söderström - Sergent Pepper Gene           
Clara Bergwall – Diamonds are Forever             
Ebba Lindholm – B Caprice
Ebba Wallin-EG Midsummer                                 
Ellen Stymne - Sparkling Saphire
Elin Ullman - De Vito      
Emma Kåberg – Dusty
Emma Kåberg-Untouchable                   
Emmie Walldén – Napoleon                                  
Evelyn Fägnell – Boldermans Boston
Filippa Wallqvist – Steediekes Spiderman      
Ida-Maria Tanner – Brännornas Aida     
Izabelle Wahlstedt – Waco 
Julia Roswall – Taxman
Laura Laustsen - Lundgårds Nano
Laura Laustsen - ADL Fearts Michael
Louise Edvardsson - Hamiltons Magi
Nicole Crona - Voyager 2  
Millicent Myrman – Caigon
Moltas Carlsson - Lundemarksgårds Layout
Nellie Hoff – Looks Like an Angel       
Sara Samuelsson - Kjeld van Orchid’s  
Stella Hoff - Champ of Dance P