Annons

    Hem / Grenar / Dressyr / Ungdomsdressyr

Ungdomsdressyr

Landslagsledning ungdomsdressyr
Tina Due Boje, young rider, 0705-260 304, This is a mailto link 
Marianne Esseen-Söderberg, junior & children, 070-325 29 26 
This is a mailto link 
Anette Svanberg, ponny, 0734-406842 This is a mailto link
Kerstin André, Liane Wachtmeister, Cecilia Kristoffersen - tränare ungdom

Kriterier för uttagning till ungdomstrupperna i dressyr

Young Rider:

Spetstrupp
 

A-trupp
-

B-utmanartrupp
Matilda Illerfelt - Bento D
Emelie Svanström - Toscham SD
Maja Falk - Gilmor MC
Felicia Bermar Vistedt - Breezy A.S
Ellen Lindén Urnes - Fairy Tale
Linnéa Holmgren - QC Sir Dennis
Amanda Lindholm - Rozette
Cecilia Bergåkra - Izack
Nina Jenemark - Belisko
Moa Uhlin - Roswell
Cecilia Korva Johansson - Fredman

C-utvecklingstrupp (ej landslag)
Sofia Buskhe - Red Starlight
Elina Rosenqvist - Mollberg
Hanna Nilsson - Becquerel
Elise Lindeblad - San Andreas
Ellen Hedbys - Sonnenkönigin
Kajsa Olsson – Pay Back TP
Christina Lundblad - Headline
Ella Löfgren - Fanchette for U
Nora Einerth - Sirello
Tindra Alricsson - Adobe MB
Amanda Barnestam Olsson - Simmebros Donna Frapin
Valdy Nordling Fuchs - Lord Calvert
Matilda Jakobsson – Sandor

Juniorer:

Spetstrupp
-

A-trupp
-

B-utmanartrupp
Sofia Heimburg - Guajana
Blanca Bosson - Cardon M
Laura Laustsen - Pasteur
My Sandgren - Hampus M.Ge
Ellen Olsson - Daimjenko
Siri Ehrnrooth - Elverhöjs Olympia, Faustino
Siri Ryrstedt – Linghson RS
Saga Larsson – Elliot af Grillgården
Louise Brantefjord - Aladin 
Filippa Wallqvist - Fairy

C-utvecklingstrupp (ej landslag)
Moa Sundelöf - Casado L.E.
Tindra Holmertz - Celine Dion
Olivia Falk – Picnic
Emma Kåberg – Carla
Emilia Bergåkra -Primavera
Ellen Collijn - Bretagne
Millicent Myrman - Virkelysts Lasino
Emilia Lind - Donatello
Hannah Regosa - Baldi
Tilde Larsson - Nordsteern Bel Avenir
Luke De Muynck - Diello
Mary Sophie Haid Bondergaard - Adora Nightingale
Nellie Liljegren - Concannon
Alice Andersson - Fakir
Ida Persson - Rubins Ganesca
Elliot Nilsson - Alfonso

 

Children:

Spetstrupp
-

A-trupp
-

B-utmanartrupp
Irma Wickström - Bossa Nova
Juni Skobe Rosén - Darthula VH
Annie Walfridsson - Casillas
Mimmi Letzen - Cassia

C-utvecklingstrupp (ej landslag) 
Ebba Wallin – Tubular Bells
Clara Brandenberg - Antalaya SC

 

Ponny:

Spetstrupp
Elin Ullman - Morgensterns Dakar
Laura Laustsen - Schierensees Mithril

A-trupp
-

B-utmanartrupp
Sara Granfors - Brouwerijs Percival
Esmeralda Viktorsson - Polsbery Pericles
Ronja Kardos - Brännornas Rigoletto
Louise Edvardsson - Hamiltons Magi
Stella Hoff - Champ of Dance P
Wilma Bornhager - Dusty

C-utvecklingstrupp (ej landslag)
Agnes Frejd – Plus
Agnes Michanek - Erwin P
Alice Kampe-Alsin-Crugybar Flying Childers
Alma Sjöblom - Vanity Fair
Annie Spångberg - Twenty Two, FS Cassidy
Angelina Brink - Weber af Kongshöj
Amalie Ubbesen - Hamiltons I did it My Way
Ebba Bånge - Runsås Chakira
Ebba Lindholm – Untouchable, Spotlights Barnaby
Ebba Wallin-EG Midsummer
Ella Wallqvist - Steendieks Spiderman
Ellen Stymne - Tanzbär
Elin Hävrén - Berkelhof Tycho
Elin Ullman - Dancer Boy
Elsa Åhlin - Chicago
Elsa Nilsson Cragnell - RS Flip Flop & Fly
Emilia Andersson - Kulltorps Flavour, Paso Double
Emilia Rameus - Sandro's Chappiellini
Evelyn Fägnell – Boldermans Boston
Frida Öjeblad - Capuccino Royale
Ida Anderberg - Roman
Ingrid Albinsson - Mr Devil
Julia Roswall – Taxman, EG Dirac
Juni Skobe Rosén - Daylight
Linn Tullberg Jagrell - View Mount
Maja Hermansson - Minigårdens Kapten Krok
Melissa Tapper - Mistery
Millicent Myrman - Inspi(red) Justice RP 185
Nicole Crona - Cezanne de Luxe
Tilde Lantz - Proteus
Vida Nordling Pettersson - Wyken Not A Lotta Bottle
Wilma Holmgren - HB Dancing Daylight, Casino Royale K