Annons

    Hem / Grenar / Dressyr / Ungdomsdressyr

Ungdomsdressyr

Landslagsledning ungdomsdressyr
Tina Due Boje, young rider, 0705-260 304, This is a mailto link 
Marianne Esseen-Söderberg, junior & children, 070-325 29 26 
This is a mailto link 
Anette Svanberg, ponny, 0734-406842 This is a mailto link
Kerstin André, Liane Wachtmeister, Cecilia Kristoffersen - tränare ungdom

Kriterier för uttagning till ungdomstrupperna i dressyr

Young Rider:

Spetstrupp
Linnéa Holmgren - QC Sir Dennis 

A-trupp
Felicia Bermar Vistedt - Breezy A.S
Ellen Lindén Urnes - Fairy Tale
Amanda Lindholm - Rozette
Matilda Illerfelt - Bento D

B-utmanartrupp
Ellen Hedbys - Quentin SV
Emelie Svanström - Toscham SD
Maja Falk - Gilmor MC
Cecilia Bergåkra - Izack
Nina Jenemark - Belisko
Moa Uhlin - Roswell
Cecilia Korva Johansson - Fredman

C-utvecklingstrupp (ej landslag)
Sofia Buskhe - Red Starlight
Elina Rosenqvist - Mollberg
Hanna Nilsson - Becquerel
Elise Lindeblad - San Andreas
Ellen Hedbys - Sonnenkönigin
Kajsa Olsson – Pay Back TP
Christina Lundblad - Headline
Ella Löfgren - Fanchette for U
Nora Einerth - Sirello
Tindra Alricsson - Adobe MB
Amanda Barnestam Olsson - Simmebros Donna Frapin
Valdy Nordling Fuchs - Lord Calvert
Matilda Jakobsson – Sandor

Juniorer:

Spetstrupp

A-trupp
Bianca Bosson - Cardon M
Laura Laustsen - Pasteur
My Sandgren - Hampus M.Ge
Siri Ehrnrooth - Elverhöjs Olympia, Faustino
Louise Brantefjord - Aladin
Emilia Bergåkra -Primavera 
Mary Sophie Haid Bondergaard - Adora Nightingale
Ellen Olsson - Daimjenko

B-utmanartrupp
Emma Kåberg – Carla
Sofia Heimburg - Guajana
Siri Ryrstedt – Linghson RS
Saga Larsson – Elliot af Grillgården 
Filippa Wallqvist - Fairy
Elliot Nilsson - Alfonso
Hannah Regosa - Baldi

C-utvecklingstrupp (ej landslag)
Moa Sundelöf - Casado L.E.
Tindra Holmertz - Celine Dion
Olivia Falk – Picnic
Ellen Collijn - Bretagne
Millicent Myrman - Virkelysts Lasino
Emilia Lind - Donatello
Tilde Larsson - Nordsteern Bel Avenir
Luke De Muynck - Diello
Nellie Liljegren - Concannon
Alice Andersson - Fakir
Ida Persson - Rubins Ganesca

 

Children:

Spetstrupp
Juni Skobe Rosen - Darthula VH       

A-trupp
Annie Walfridsson – Casillas             

B-utmanartrupp
Irma Wickström - Bossa Nova
Juni Skobe Rosén - Darthula VH
Annie Walfridsson - Casillas
Mimmi Letzen - Cassia

C-utvecklingstrupp (ej landslag) 
Ebba Wallin – Califax
Clara Brandenberg - Antalaya SC

 

Ponny:

Spetstrupp
Elin Ullman - Morgensterns Dakar
Laura Laustsen - Schierensees Mithril

A-trupp
Ebba Lindholm – Untouchable 
Stella Hoff - Champ of Dance P

B-utmanartrupp
Alice Kampe-Alsin-Crugybar Flying Childers
Amalie Ubbesen - Hamiltons I did it My Way
Annie Spångberg - FS Cassidy
Ebba Bånge - Runsås Chakira
Esmeralda Viktorsson - Polsbery Pericles
Louise Edvardsson - Hamiltons Magi
Maja Hermansson - Minigårdens Kapten Krok
Millicent Myrman - Inspi(red) Justice RP 185
Ronja Kardos - Brännornas Rigoletto
Sara Granfors - Brouwerijs Percival
Wilma Bornhager - Dusty

C-utvecklingstrupp (ej landslag)
Agnes Frejd – Plus
Agnes Michanek - Erwin P
Alma Sjöblom - Vanity Fair
Annie Spångberg - Twenty Two, Menai Christopher
Angelina Brink - Weber af Kongshöj
Ebba Lindholm – Spotlights Barnaby
Ebba Wallin-EG Midsummer
Ella Wallqvist - Steendieks Spiderman
Ellen Stymne - Tanzbär
Elin Hävrén - Berkelhof Tycho
Elin Ullman - Dancer Boy
Elsa Åhlin - Chicago
Elsa Nilsson Cragnell - RS Flip Flop & Fly
Emilia Andersson - Kulltorps Flavour, Paso Double
Emilia Rameus - Sandro's Chappiellini
Evelyn Fägnell – Boldermans Boston
Frida Öjeblad - Capuccino Royale
Ida Anderberg - Roman
Ingrid Albinsson - Mr Devil
Julia Roswall – Taxman, EG Dirac
Juni Skobe Rosén - Daylight
Melissa Tapper - Mistery
Nicole Crona - Cezanne de Luxe
Olivia Tullock - Dina S
Tilde Lantz - Proteus
Vida Nordling Pettersson - Wyken Not A Lotta Bottle
Wilma Holmgren - HB Dancing Daylight, Casino Royale K