Annons

    Hem / Grenar / Hoppning / Ungdomshoppning

Ungdomshoppning

Landslagsledare Junior, Young Rider 
Svante Johansson, 0702-092411, e-post

Landslagsledare Ponny och Children
Ulrika Bidegård, tel 0709-564420, e-post

Resursperson ungdom
Helena Holm, tel 070-7743885, e-post

Administration ungdom
Louise Borking, tel. 0220-456 19, e-post

Spetstrupp – Ekipage som är aktuella för nationshoppningar och mästerskap
Utmanartrupp – Ekipage som under året kan bli aktuella för nationshoppningar och mästerskap
OBS-trupp – Ekipage som visat på förmåga och utvecklingsbarhet. De kan bli aktuella för landslagsuppdrag

Young Rider

Spetstrupp
Mikaela Gustaphson
Hemort: Västerås, klubb: Strömsholms Ridsportförening

Wilma Marklund
Hemort: Öjebyn, klubb: Piteå Ridklubb

Alice Tapper
Hemort: Märsta, klubb: Jump Club Ridsportförening

Emelie Hugoson-Feldt
Hemort: Helsingborg, klubb: Skyrup Country Club

Utmanare
Andre Brandt
Hemort: Ronneby, klubb: Ronneby Ryttarförening

Axelina Pettersson Häggström
Hemort: Lindome, klubb: Mölndals Ridklubb

Ottilia Lundgren
Hemort: Lerum, klubb: Nääs Hästsportförening

Hugo Wihlmark
Hemort: Motala, klubb: Jump Club Ridsportförening 

Emma Rundcrantz
Hemort: Landvetter, klubb: Nääs Hästsportförening

Erik Dahnelius
Hemort: Löddeköpinge, klubb: Dagstorportens Ryttarförening

Julia Almebäck
Hemort: Brottby, klubb: Strömsholms Ridsportförening

Evelin Lavén
Hemort: Ängelholm, klubb: Österlens Ridklubb

Annie Unghanse
Hemort: Sollentuna, klubb: Föreningen Skästa Ridcenter

Linnea Segersten
Hemort: Varberg, klubb: Varbergs Ridklubb 

Juniorer 

Spetstrupp
Michelle Cranning Hillgren
Hemort: Dala Järna, klubb: Ilbäckens Ryttarförening 

Stina Efraimsson
Hemort: Falköping, klubb: Falbygdens Hästsportförening

Julia Hallberg
Hemort: Farhult, klubb: Helsingborgs Fältrittklubb

Ingemar Hammarström
Hemort: Delsbo, klubb: Mitt Hjärta Hästsportförening

Janelle Larsson
Hemort: Helsingborg, klubb: Helsingborgs Fältrittklubb 

Utmanare
Kajsa Björe
Hemort: Eskilstuna, klubb: Jump Club Ridsportförening  

Filippa Enmark
Hemort: Ekerö, klubb: Jump Club Ridsportförening

Cora Sidney Hirn
Hemort: Danderyd, klubb: Runsten Equestrian

Emma Johansson
Hemort: Dalsjöfors, klubb: Borås Fältrittklubb  

Rasmus Nilsson
Hemort: Kristianstad, klubb: IM Sportriders Ryttarförening

Joel Torstenson
Hemort: Västerås, klubb: Jump Club Ridsportförening

Felicia Lång
Hemort: Gävle, klubb: Gävle Ryttarsällskap

OBS-trupp
Beata Hermelin
Hemort: Sjöbo, klubb: Flyinge Ryttarförening

Erik Nordström
Hemort: Marieholm, klubb: Dagstorportens Ryttarförening

Ellinor Liwing
Hemort: Rimbo, klubb: Föreningen Runsten Equestrian

Elin Karlsson
Hemort: Köping, klubb: Strömsholms Ridsportförening

Carl Eriksson
Hemort: Alingsås, klubb: Föreningen Fjärås Hoppryttare

Wilma Lundgren
Hemort: Matfors, klubb: Näsets Ryttarsällskap

Paula Unghanse
Hemort: Sollentuna, klubb: Föreningen Skästa Ridcenter

Ebba Kewenter
Hemort: Onsala, klubb: Billdals Ridklubb

Julie Carlberg
hemort: Häggeby, klubb: Strömsholms Ridsportförening

Fanny Blanck
hemort: Hortlax, klubb: Piteå Ridklubb

Children

Spetstrupp
Alice Borglund
Hemort: Åkerberga, klubb: Skånsta Ryttare

Ebba Danielsson
Hemort: Nora, klubb: Strömsholms Ridsportförening 

Izabelle Stolth
Hemort: Brokind, klubb: Föreningen Mantorps Ryttarna

Cornelia Wallenborg
Hemort: Örebro, klubb: Strömsholms Ridsportförening  

Utmanare
Nellie Danielsson
Hemort: Ucklum, klubb: Trollhättans Sportryttare

Lovisa Grahn
Hemort: Djursholm, klubb: Djursholms Ridklubb 

Ellen Johansson
Hemort: Vänersborg, klubb: Vänersborgs Ryttarförening

Vendela Näslund
Hemort: malå, klubb: Malå Ridklubb 

Ida Selin
Hemort: Göteborg, klubb: Billdals Ridklubb 

Svea Tegnestedt
Hemort: Bromma, klubb: Jump Club Ridsportförening

Linn Arvidsson
Hemort: Klippan, klubb: Helsingborgs Fältrittklubb

Stella Ljungqvist
Hemort: Skövde, klubb: Grevagårdens Ryttarförening

Cajsa- Stina Jönsson
Hemort: Stehag, klubb: Helsingborgs Fältrittklubb

Vincent Franzén
Hemort: Nybro, klubb: Ridklubben Udden                     

D-ponny

Spetstrupp
Mathilda Bohlin
Hemort: Allerum, klubb: Helsingborgs Fältrittklubb

Anna Hästbacka
Hemort: Västerljung, klubb: Södertälje Ridklubb

Ebba Danielsson
Hemort: Nora, klubb: Strömsholms Ridsportförening

Thea Gånehed
Hemort: Fjärås, klubb: Billdals Ridklubb

Beata Hermelin
Hemort: Sjöbo, klubb: Flyinge Ryttarförening

Utmanare
Ida Selin 
Hemort: Göteborg, klubb: Billdals Ridklubb 

Izabelle Stolth
Hemort: Brokind, klubb: Föreningen Mantorps Ryttarna

Josefin Torell
Hemort: Sunne, klubb: Fryksdalens Ryttarsällskap

Filippa Lagergren
Hemort: Vallåkra, klubb: Helsingborgs Fältrittklubb

Tilda Lundstedt
Hemort: Finnerödja, klubb: Örebro Ryttarteam

Tilde Jansson
Hemort: hedesunda, klubb: Heby Ryttarförening

Moa Behrens
Hemort: Västerås, klubb: Strömsholms Ridsportförening

Kim Gudmundsson
Hemort: Vellinge, klubb: Klagshamns Ryttarförening

Smilla Fant
Hemort: Täby, klubb: Föreningen Runsten Equestrian

Sofia Lindh-Young
Hemort: Flyinge, klubb: Flyinge Ryttarförening

Wilma Hallberg
Hemort: Uddevalla, klubb: Föreningen Trollhättans Sportryttare

Ängla Wegerstedt
Hemort: Grängesberg, klubb: Gagnefs Ridklubb