Annons

    Hem / Grenar / Hoppning / Ungdomshoppning

Ungdomshoppning

Landslagsledare huvudansvar Junior & YR
Henrik Lannér, tel 0709966949 , This is a mailto link 

Landslagsledare huvudansvar Ponny & Children
Sofia Bengtsberg, tel 0708702728, This is a mailto link

Landslagsledare huvudansvar Baltic Cup
Anna-Clara Pettersson, tel 0737220204, This is a mailto link

Administration ungdom
Louise Borking, tel. 0220-456 19, This is a mailto link

Kriterier Ungdomslandslag 2021 (pdf)

Landslag 2021

Young Rider

A-trupp
Ottilia Lundgren, klubb: Nääs Hästsportförening
Selma Hammarström, klubb: Österlens Ridklubb
Philip Svitzer, klubb: Helsingborgs Fältrittklubb
Cora Hirn, klubb: Föreningen Runsten Equestrian
Filippa Enmark, klubb: Jump Club Ridsportförening
Janelle Larsson, klubb: Helsingborgs Fältrittklubb

B-trupp
Victor Edvinsson, klubb: Hallands Equestrian Ridsportförening 

Utvecklingsgrupp
Leonora Johansson, klubb: Halland Equestrian Ridsportförening
Joel Torstenson, klubb: Jump Club Ridsportförening
Kajsa Björe, klubb: Jump Club Ridsportförening
Paula Unghanse, klubb: Åby Ridklubb
Erik Dahnelius, klubb: Dagstorportens Ryttarförening
Linus Herzig, klubb: Hagens Ridsportförening
Elsa Johansson, klubb: Loviseholm Sporthästklubb Örebro
Anna Hugoson Feldt, klubb: Dagstorpsortens Ryttarförening
Alice Lindgren, klubb: Strömsholms Ridsportförening

Junior

A-trupp
Lily Landgren, klubb: Kalmar Hästsportklubb
Ebba Danielsson, klubb: Strömsholms Ridsportförening
Ingemar Hammarström, klubb: Österlens Ridklubb

B-trupp
Ebba Kewenter, klubb: Billdals Ridklubb
Emma Johansson, klubb: Borås Fältrittklubb
Ida Selin, klubb: Billdals Ridklubb
Cornelia Wallenborg, klubb: Strömsholms Ridsportförening
Mathilda Bohlin, klubb: Flyinge Hästsportklubb

Utvecklingsgrupp
Clara Marklund, klubb: Piteå Ridklubb
Signe Svensson, klubb: Jump Club Ridsportförening
Annie Hjertén, klubb: Föreningen Runsten Equestrians
Felicia Lång, klubb: Gävle Ryttarsällskap
Lucas Arvidsson, Klubb: Helsingborgs Fältrittklubb
Josefin Torell, klubb: Fryksdalens Ryttarsällskap
Filippa Lagergren, klubb: Helsingborgs Fältrittklubb

Children

A-trupp
Emil Jönsson, klubb: Flyinge Hästsportklubb
Svea Tegnestedt, klubb: Strömsholms Ridsportförening
Linn Arvidsson, klubb: Helsingborgs Fältrittklubb

B-trupp
Linnea Åberg Cronin, klubb: Skyrup Country Club Ryttarförening
Alicia Jönberg, klubb: Växjöortens Fältrittklubb
Alicia Svensson, klubb: Strömsholms Ridsportförening
Mathilda Hansson, klubb: Flyinge Ryttarförening
Carl-Hugo Westergren, klubb: Rådmansö Hästsportförening

Utvecklingsgrupp
Ida Brunåker, klubb: Eskilstunaortens Ryttarförening
Nathalie Wennerhorn, klubb: Rastaborg Ridklubb
Filippa Fant, klubb: Föreningen Runsten Equestrians
Liam Nilsson, klubb: Skyrup Country Club Ryttarförening
Junie Ratcovich, klubb: Västerås Ryttarsällskap

Ponny

A-trupp 
Selma Staffare, klubb: Mitt Hjärta Hästsportförening
Thea Gånehed, klubb: Billdals Ridklubb

B-trupp
Fanny Fridén, klubb: Södertälje Ridklubb

Utvecklingsgrupp 
Ellen Hammarström, klubb: Mitt Hjärta Hästsportförening
Alicia Svensson, klubb: Strömsholms Ridsportförening
Tilda Sandstedt, klubb: Heby Ryttarförening
Liam Nilsson, klubb: Skyrup Country Club Ryttarförening
Rachel Törnblom, klubb: Jump Club Ridsportförening
Ophelia Jenderholt, klubb: Edsbro Ryttarförening
Ella Ramnegård, klubb: Varbergs Ridklubb
Frida Törnblom, klubb: Västerås Ryttarsällskap
Filippa Fant, klubb: Föreningen Runsten Equestrians
Rebecca Falck Lagercrantz, klubb: Jump Club Ridsportförening
Alma Blommensköld, klubb: Jump Club Ridsportförening