Landslag distansritt

Spetsgrupp 2019

Yvonne Ekelund
Född 1974, hemort: Växjö, klubb: Växjö Distansryttaresällskap   

Lena Eriksson
Född 1963, hemort: Karlskoga, klubb: Karlskoga Hästsportklubb

Sara Henriksson
Född: 1993, hemort: Agunnaryd, klubb: Nerikes Distansryttarklubb

Jessica Holmberg
Född 1969, hemort: Simlångsdalen, klubb: Simlångsdalens Ryttarförening

Zandra Lagerbäck
Född 1980, hemort Täby, förening Österåkers Fältrittklubb  

Emma Svanäng
Född 1982, hemort: Mariestad, klubb: Mariestads Ridklubb  

Josefin Blom-Lugn
Född: 1993, hemort: Rånäs, klubb: Roslagens Rid och Körklubb

Utmanare 2019

Anneli Ohlén
Född 1978, hemort: Mullsjö, klubb: Billingens Distansridklubb

Maria Hagman-Eriksson
Född: 1987, hemort: Järlåsa, klubb: Mälardalens Distansryttarförening

Ella Lindblom 
Född: 1973, hemort: Flen, klubb: Föreningen Värmlands Distansryttare

Timmy Compier
Född: 1991, hemort: Hallabro, klubb: Växjö Distansryttaresällskap

Jacob Hallencreutz
Född: 1965, hemort: Mölnbo, klubb: Hästhusets kusk- och ryttarförening

Nadia Liljendahl
Född: 1996, hemort: Uppsala, klubb: Uppsala Ponnyklubb

Lisa Jörnehag
Född: 1977, hemort: Vederslöv, klubb: Växjö Dstansryttaresällskap

Cecilia Hellesen-Hansen
Född: 1963, hemort: Flen, klubb: Roslagens Rid och Körklub

Annette Falk
Född: 1969, hemort: Kristinehamn, klubb: Föreningen Värmlands Distansryttare

Sabina Rapp
Född: 1971, hemort: Pålsboda, klubb: Pålsboda Ryttarförening

Ann-Therese Helgesson
Född: 1972, hemort: Rångedala, klubb: Föreningen Värmlands Distansryttare

Helena Wass
Född: 1985, hemort: Vara, klubb: Mälardalens Distansryttarförening

Kjell Westerback
Född: 1958, hemort: Södra Vi, klubb: Tjust Distansklubb

Katarina Mungsgård
Född: 1974, hemort: Västerås, klubb: Mälardalens Distansryttarförening

Madelene Bergman
Född: 1992, hemort: Växjö, klubb: Växjö Distansryttaresällskap

Pia Eriksson
Född: 1979, hemort: Ås, klubb: Alsenbygdens Kör- och Ridklubb

Görel Sigurdson
Född: 1957, hemort: Lund, klubb: Anklam Distansryttarsällskap

Elanor Mowbray Jones
Född: 1994, hemort: Uppsala, klubb: Mälardalens Distansryttarförening

Ungdomar 2019

Svea Hallinder
Född: 2001, hemort: Täby, klubb: Österåkers Fältrittklubb

Anna Remmare
Född: 2001, hemort: Täby, klubb: Österåkers Fältrittklubb

Mikaela Linnér
Född: 1998, hemort: Växjö, klubb: Växjö distansryttarsällskap 

Amanda Cederholm
Född: 1998, hemort: Hästveda, klubb: Glimma Ryttarförening

Selina A Kjellberg
Född: 2003, hemort: Brunflo, klubb: Alsenbygdens Kör- ochb Ridklubb

Ebba Bota
Född: 2001, hemort: Malmö, klubb: Anklams distansryttarsällskap

Utmanare ungdomar 2019

Kajsa Carlsson
Född: 2000, hemort: Ljung, klubb: Billingens Distansridklubb

Erika Ahlberg
Född: 2004, hemort: Täby, klubb: Roslagens Rid och Körklubb

Anna Gullberg
F
ödd: 1998, hemort: Rättvik, klubb: Rättvks Ridklubb

Joline Lindblom
Född: 2005, hemort: Flen, klubb: Värmlands Distansryttare


Senast uppdaterad: 2019-06-26
förstasidan

VM Tryon 2018

Till vår VM-sida

Huvudsponsor

Förbundssponsorer

Sponsorer

Hotellpartner

Samarbetspartner

Annons