Tilda Hokfeldt, Frida Öjeblad och Wilma Holmgren vid Trolleholms RF:s tävlingar.
FOTO: Privat

Alla guldbiljetter utdelade

2019-07-08

Guldbiljetterna till finalen i Mats Mellberg P12 och Svenska Ridsportförbundets Ride and Learn P12 i dressyr är nu utdelade. 27 ryttare fått guldbiljett till finalen som rids i anslutning till Ponny-SM i Björbäck.

Mats Mellberg P12

       

Noelle Thornberg

Sweet Lady

Solstadens Ryttarförening

Ellen Jakobsson

K2 Ken

Roslagens Rid och Körklubb

Hedda Jahnke

Another Green

Stannums Sportryttarförening

Juni Skobe Rosén

Nexis Breez

Föreningen Mantorps Ryttarna

Linnea Johansson

Merveilleux

Jonstaka Ridklubb

 

Emla Vilhelmsson

Fourjoys Flash Robin

Myråsens Ryttarklubb

Wilma Holmgren

Fix Fantasi

Sydslättens Ryttarförening

Märta Samuelsson-Forssén

Possum

Föreningen Mantorps Ryttarna

Saga Boberg

Goa

Gävle Ponnyklubb

 

Hannah Eliasson

Horsefriends Kingler

Susedalens Kör och Ridklubb

Wilda Hallberg

Skattegårds Norton

Högbo Ridklubb

 

Tilda Hokfelt

Monty

Flyinge Hästsportklubb

Tyra Lennartsson

Bråtgärdets Aquir Napón

Rastaborg Ridklubb

 

Elvira Ekendahl

Ekbäckens Tic-Toc

Vikbolandets Ryttarförening

Elin Jörmgård

Sweet Douglas

Hudiksvalls Rid o Ponnyklubb

Frida Öjeblad

Charles WE

Föreningen Lindelunda Sportryttare

Telma Edenhill

Oh Jambo Jambo

Djursholms Ridklubb

Nathalie Henriksson Lindvall

Virdarnas Pizza

Björbäcks Ryttarförening

         

Svenska Ridsportsförbundets Cup - Ride and learn

     
         

Nellie Hoff

Fredriksdals Tulpan

Torns Ryttarförening

Agnes Christensen

Prinsen Boji

Trolleholms Ryttarförening

Holley Grönberg

Angelo

Gripens Ryttarförening

Evelyn Haglund

Bjärbys Basilica

Hedemorabygdens Ridklubb

Clara Brandberg

Moon Rusty

Årekärrs Ridklubb

 

Tilde Lantz

Moelgarnedd Montana RW 114

Solstadens Ryttarförening

Tova Mader

Peppy 49

Trolleholms Ryttarförening

Havanna Linnér

Baekkeskovens Helicon

Hässleholms Ridklubb

Nathalie Henriksson Lindvall

Virdarnas Pizza

Björbäcks Ryttarförening

  

 

Trolleholms Ryttarförening 15 juni

MMCup2
Tilda Hokfeldt, Frida Öjeblad och Wilma Holmgren 

Tilda Hokfeldt, Flyinge Hästsportklubb, Monty
Frida Öjeblad, F Lindelunda Sportryttare, Charles WE
Wilma Holmgren, Sydslättens Ryttarförening, Fix Fantasi
Agnes Christensen, Trolleholms Ryttarförening, Prinsen Boji
Tova Mader, Trolleholms Ryttarförening, Peppy 49
Maja Persson, Flyinge Ryttarförening, Lopik´s Hans

MMCup1
Agnes Christensen, Tova Mader och Maja Persson

Stockholms Ponnyklubb 6 juni

Holley
Holley Grönberg

Thelma Edenhill, Oh Jambo Jambo, Djursholms Ridklubb
Ellen Jacobsson, K2 Ken, Roslagens Rid och Körklubb
Noelle Thornberg, Sweet Lady, Solstadens RF
Holley Grönberg, Angelo, Gripens Ryttarförening  

Rappestads Ridklubb 2 juni

Rappestads RK

Guldbiljettsvinnare, fr v Märta Samuelsson Forssén, Elvira Ekendahl och Tyra Lennartsson.

Elvira Ekendahl, Ekbäckens Tic-Toc, Vikbolandets Ryttarförening
Tyra Lennartsson, Bråtgärdets Aquir Napón, Rastaborgs Ridklubb
Märta Samuelsson-Forssén, Possum, Mantorpsryttarna

Huvudsponsor

Förbundssponsorer

Sponsorer

Hotellpartner

Samarbetspartner

Annons