Hoppa till sidans innehåll
Innebandy DM

Innebandy för år 4-6 DM


Innebandy DM spelades i Karlskrona idrottshall som vanligt. Det är en tradition att Svettpärlan arrangerar detta DM. I år var det störtsa arrangemanget någonsin med 13 pojklag och 9 flicklag. Vinnare bland flickorna blev Rödebyskolan och pojkarnas guld togs hem av Galären.

 

Här är resultaten:

Resultat DM 2014

8.40-8.48

A

Musikugglan 2

Galären 1

0-2

8.50- 8.88

B

Svettpärlan

Tullskolan

2-1

9.00- 9.08

C

Hästö

Galären 2

0-2

9.10- 9.18

A

Rosenfelt

Montessori

0-3

9.20- 9.28

C

Piggelinen

Prästslättsskolan

2-0

9.30-9.38

B

Nättraby

Musikugglan 1

1-2

9.40-9.48

A

Musikugglan 2

Montessori

0-3

9.50-9.58

C

Rödeby

Piggelinen

4-0

10.00-10.08

C

Hästö

Prästslättsskolan

2-2

10.10-10.18

B

Svettpärlan

Nättraby

0-1

10.20-10.28

A

Rosenfelt

Galären 1

0-2

10.30-10.38

B

Tullskolan

Musikugglan 1

0-4

10.40-10.48

C

Hästö

Piggelinen

2-2

10.50-10.58

C

Galären 2

Rödeby

0-0

11.00-11.08

A

Rosenfelt

Musikugglan 2

1-0

11.10-11.18

B

Musikugglan 1

Svettpärlan

1-0

11.20-11.28

C

Prästslättsskolan

Galären 2

1-0

11.30-11.38

C

Rödeby

Hästö

3-0

11.40-11.48

A

Monterssori

Galären 1

1-1

11.50-11.58

B

Nättraby

Tullskolan

3-0

12.00-12.58

C

Piggelinen

Galären 2

0-1

12.10-12.18

C

Rödeby

Prästslättsskolan

1-1

12.20-12.35

Kvart 1

Montessori

Svettpärlan

3-4

12.35-12.50

Kvart 2

Musikugglan 1

Prästslättskolan

1-3

12.50-13.05

Kvart 3

Rödeby

Nättraby

1-2

13.05-13.20

Kvart 4

Galären 1

Galären 2

2-1

13.20-13.35

Semi 1

Svettpärlan

Prästslättskolan

2-0

13.35-13.43

Plac 11-12

Musikugglan 2

Tullen

0-2

13.45-14.00

Semi 2

Nättraby

Galären 1

 

14.00-14.08

Plac 9-10

Piggelinen

Rosenfelt

2-1

14.10-14.25

3-plats

Prästslättskolan

Nättraby

0-1

14.25-14.45

Final

Svettpärlan

Galären 1

1-2

 

 

 

 

 

 

 

 

Tjejerna

 9.40-9.52

A

Piggelinen

Tullskolan

1-1

9.52- 10.04

B

Rödeby

Nättraby

6-1

10.04- 10.16

A

Galären

Montessori

1-0

10.16- 10.28

B

Musikugglan

Prästslättsskolan

1-1

10.28- 10.40

A

Svettpärlan

Piggelinen

1-0

10.40-10.52

B

Rödeby

Musikugglan

2-0

10.52-11.04

A

Tullskolan

Galären

0-1

11.04-11.18

B

Prästslättskolan

Nättraby

3-0

11.18-11.30

A

Monterssori

Svettpärlan

0-1

11.30-11.42

A

Galären

Piggelinen

0-0

11.42-11.54

A

Tullskolan

Svettpärlan

1-1

11.54-12.06

B

Musikugglan

Nättraby

0-0

12.06-12.18

A

Monterssori

Piggelinen

3-0

12.18-12.30

B

Rödeby

Prästslättsskolan

2-0

12.3 0-12.42

A

Svettpärlan

Galären

2-1

12.42-12.54

A

Montessori

Tullskolan

1-0

12.55-13.10

Semi 1

Svettpärlan

Prästslättskolan

2-1

13.10-13.25

Semi 2

Rödeby

Galären

1-0

13.25-13.33

7-9 plats 1

Nättraby

Tullskolan

2-1

13.33-13.41

7-9 plats 2

Tullskolan

Piggelinen

0-0

13.41-13.49

7-9 plats 3

Piggelinen

Nättraby

0-1

13.50-13.58

5-6 plats

Musikugglan

Montessori

1-0

14.00-14.15

3:e plats

Prästslättskolan

Galären

2-1

14.15-14.35

final

Svettpärlan

Rödeby

0-5

 

Uppdaterad: 07 JUN 2016 17:19 Skribent: Mickael Areklätt
Epost: This is a mailto link






08-699 60 00

This is a mailto link


Postadress
Skolidrottsförbundet
Box 11016 
100 61 Stockholm

Besöksadress
Skansbrogatan 7

Postadress:
Blekinge Skolidrottsförbund
Hans Andersson, Viö 105
370 30 Rödeby

Kontakt:
Tel: 0455361129
Fax: 0455303931
E-post: This is a mailto link

Se all info